Sainz: To był mój jeden z najtrudniejszych wyścigów w F1

Carlos Sainz Jr przyznał po wyścigu o Grand Prix Turcji, że był to jeden z najtrudniejszych jego wyścigów w Formule 1. Hiszpan, który startował z piętnastego miejsca, finalnie ukończył rywalizację na piątej pozycji.

Kierowca McLarena szczególnie był zadowolony z faktu, że po sobotnich, nieudanych kwalifikacjach był w stanie odrobić sporo pozycji już na starcie: „To był bardzo, bardzo dobry dzień dla nas po rozczarowującej sobocie” – powiedział Sainz. „Udało nam się rozegrać bardzo mocny wyścig w bardzo trudnych warunkach. Miałem świetny start, awansując o sześć miejsc, utrzymywałem solidne tempo po obydwóch zmianach opon. Udało mi się wykonać kilka dobrych manewrów wyprzedzania, aby ukończyć na P5”.

„Zdecydowanie oceniam ten wyścig, jako jeden z najtrudniejszych, jakie do tej pory miałem w F1 i jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się przebić o 10 pozycji w takich warunkach. Jestem również zadowolony z całego zespołu, ponieważ uratowaliśmy ciężki weekend, dojeżdżając obydwoma samochodami w punktach”.

Źródło: Informacja prasowa McLaren Racing

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league