Wolff: Współpraca z Hamiltonem jeszcze będzie trwać

Toto Wolff uważa, że Lewis Hamilton oraz Mercedes będą współpracować w Formule 1 jeszcze przez jakiś czas, a celem będzie zdobywanie kolejnych tytułów mistrzowskich.

Hamilton zapewnił sobie siódmy tytuł mistrza świata Formuły 1 podczas ostatniego wyścigu o Grand Prix Turcji, wygrywając w mokrych warunkach po starcie z szóstego pola. Brytyjczyk zrównał się w ten sposób z Michaelem Schumacherem. Oficjalnie Hamilton nie ma ważnego kontraktu na przyszły sezon, jednak Wolff uważa, że kierowca zostanie w obecnym zespole, aby śrubować kolejne rekordy.

„Uwielbia wyścigi i rywalizację, podobnie jak zespół, w tym ja. Gdybyśmy nie rywalizowali przeciwko czasowi, życie nie byłoby tak fajne, więc uważam, że nasza współpraca potrwa przez co najmniej jeden rok, a potem mamy przed sobą tę ogromną, wymagającą zmianę przepisów na sezon 2022, więc jeszcze przez jakiś czas będziemy startować ramię w ramię” – powiedział Wolff.

„Stało się to naprawdę droższe. Styl jego jazdy był nienaganny. Nie było ani jednego złego momentu w jego wykonaniu, nawet jeśli nie miał najlepszego samochodu, podczas gdy wszyscy inni mający pojazd, który współpracował z oponami, już tak”.

Wolff nie chciał jednak potwierdzić, kiedy należy spodziewać się ogłoszenia nowej umowy z Hamiltonem.

„Bardzo prawdopodobne, że pod koniec roku. Nie chcę wywierać na siebie presji i twierdzić, że ogłoszenie kontraktu nastąpi przed Bahrajnem lub Abu Zabi, ponieważ nie ma żadnej presji. Dojdzie do tego wtedy, kiedy umowa zostanie zawarta”.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league