Budkowski: Alonso już teraz motywuje zespół Renault

Dyrektor wykonawczy Renault, Marcin Budkowski, powiedział, że motywacja prezentowana przez Fernando Alonso przed jego powrotem do Formuły 1 w przyszłym roku już pozytywnie wpłynęła na morale i efektywność zespołu.

Alonso w przyszłym roku powróci do F1 po przerwie, która trwała od sezonu 2018, aby w Renault zastąpić odchodzącego do McLarena Daniela Ricciardo. W ostatnich tygodniach Hiszpan wraz z zespołem odbył kilka testów z wykorzystaniem dwuletniego bolidu na torach w Bahrajnie i Abu Zabi. Dwukrotnemu mistrzowi świata Formuły 1 towarzyszyli również juniorscy kierowcy Renault.

„Ponadto jeździł również podczas dnia filmowego w tegorocznym samochodzie, więc wykorzystuje każdą okazję” – powiedział Budkowski. „Mieliśmy zaplanowane testy dla młodych kierowców z akademii z wykorzystaniem pojazdu z 2018 roku, więc po prostu dodaliśmy kilka dni, aby Fernando mógł jeździć, więc to była dobra okazja”.

„Chce mieć więcej dni spędzonych w samochodzie, aby przyzwyczaić się do zespołu, systemów, procedur, dostosować pozycję fotela, kierownicy i wszystkiego naokoło. Nie jeździł on jednak od dwóch lat, a to są piekielnie szybkie samochody. Musi jeszcze ponadto powrócić do formy i odnaleźć swój rytm, więc wykorzystuje każdą szansę do jazdy”.

Budkowski w czasie dotychczasowej współpracy z Alonso zauważył u Hiszpana ogromne pokłady motywacji, co pozytywnie wpływa na zespół, który walczy w tym sezonie o trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

„Jeśli chodzi o jego entuzjazm i determinację, oczywiście był w fabryce, aby dokonać dopasowania fotela. Oprowadziłem go po fabryce, aby pokazać mu, jak wiele się zmieniło od czasu jego ostatniego pobytu w Enstone wiele lat temu, a jego motywacja była niesamowita. Jeśli spędzisz z nim kilka minut, od razu jesteś bardziej zmotywowany, więc bardzo dobrze jest mieć kontakt z kimś takim, który jest nie tylko wielkim mistrzem, ale także jest ogromne zmotywowany na przyszły sezon i kolejne lata”.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league