Kubica: Natychmiastowe wyczucie samochodu było kluczowe

Robert Kubica po piątkowej sesji treningowej przed Grand Prix Bahrajnu Formuły 1 powiedział, że był w stanie szybko oswoić się z samochodem Alfy Romeo mimo dłuższej przerwy.

W piątek polski kierowca, który w tym sezonie pełni rolę zawodnika testowego i rezerwowego Alfy Romeo Racing Orlen, po raz czwarty wystąpił w oficjalnej sesji treningowej F1, tym razem na torze Bahrain International Circuit, zastępując Kimiego Räikkönena. Kubica uzyskał w tej sesji 13. czas – 1:30,732 ze stratą 1,699 sekundy do najszybszego Lewisa Hamiltona, pokonując 24 okrążenia.

Jak stwierdził Kubica, już od dłuższego czasu nie prowadził samochodu F1, więc szybkie oswojenie się z nim było kluczowe w tym treningu, aby zebrać cenne informacje zespołowi.

„Minęło sporo czasu, odkąd ostatni raz prowadziłem bolid, ponieważ w międzyczasie jeździłem w DTM, więc natychmiastowe wyczucie samochodu i uzyskanie pewności siebie było kluczowe. Poszło gładko, szybko oswoiłem się ze sposobem jazdy tymi samochodami i czułem się całkiem swobodnie” – powiedział Kubica.

„Ogólnie była to dobra sesja. Zrealizowaliśmy cały program, więc jesteśmy zadowoleni z przebiegu dnia. Miło jest wrócić do samochodu i pracować z zespołem: miałem kilka jasnych wskazówek dla inżynierów i było wiele informacji, które mogłem przekazać ekipie. Miejmy nadzieję, że uda nam się maksymalnie wykorzystać weekend, tak jak to miało miejsce w kilku ostatnich wyścigach i wykorzystać nadarzające się okazje”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alfa Romeo Racing Orlen

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league