Verstappen: Postaram się utrzymać tempo Mercedesa

Max Verstappen powiedział, że celem na wyścig Formuły 1 o Grand Prix Bahrajnu będzie co najmniej utrzymanie tempa kierowców Mercedesa, a także lepsze zarządzanie oponami.

Mimo najlepszego czasu w trzecim treningu, Verstappen był w stanie wywalczyć dopiero trzecie pole startowe do wyścigu w Sakhir, zaś pierwszego rzędu wystartują kierowcy Mercedesa: Lewis Hamilton oraz Valtteri Bottas. Zawodnik Red Bull Racing liczy jednak na to, że zużycie opon będzie działać na korzyść ekipy z Milton Keynes.

„Moje okrążenie było całkiem niezłe. Brakowało mi po prostu nieco przyczepności w wolniejszych zakrętach, ale ogólnie uważam, że kwalifikacje były przyzwoite. Zobaczymy, jak wyglądać będzie sytuacja w jutrzejszym wyścigu, ponieważ opony dostają mocno w kość, więc mam nadzieję, że dokonaliśmy właściwego kompromisu” – powiedział Verstappen.

Holender nie był jednak w stanie wyjaśnić, skąd wynika tak spora strata Red Bulla wobec Mercedesa.

„Zawsze chcesz więcej, ale ważniejsze jest pozostanie realistą i praca nad małymi rzeczami. Do tej pory weekend przebiegał pozytywnie. Mamy jedynie zbyt dużą stratę w kwalifikacjach i nie wiem dokładnie, dlaczego”.

Obok Verstappena na czwartym polu ustawi się jego zespołowy kolega Alex Albon. Verstappen stwierdził, że skupia się na swoim wyścigu i zamierza przynajmniej utrzymać tempo Mercedesa.

„Zobaczmy, co się stanie. Po prostu postaram się skupić się na sobie, trzymać się blisko samochodów Mercedesa i zobaczymy, czy ktoś z tyłu będzie mógł trzymać tempo”.

Na trzy wyścigi przed końcem Verstappen ma 27 punktów straty do Bottasa w klasyfikacji kierowców w walce o tytuł wicemistrza.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league