Ricciardo: Zamierzam mocno naciskać na Péreza

Daniel Ricciardo jasno podkreślił, że jego głównym rywalem w wyścigu o Grand Prix Bahrajnu będzie Sergio Pérez, który nieznacznie pokonał kierowcę Renault w kwalifikacjach w Sakhir.

Ricciardo oraz jego zespołowy kolega z Renault Esteban Ocon wywalczyli w czasówce odpowiednio szóstą i siódmą pozycję startową, tuż za Perezem, który ustawi swoje Racing Point na piątym polu. Z kolei partner z ekipy Meksykanina, Lance Stroll, nie zaliczył dobrych kwalifikacji, w których odnotował dopiero 13. czas.  Będzie to okazja dla Renault, aby jeszcze bardziej zmniejszyć stratę w klasyfikacji konstruktorów do Racing Point.

Ricciardo jest świadomy tego, że Pérez to kierowca, który potrafi bardzo dobrze zadbać o opony, więc jego celem będzie pokonanie go na dojeździe do pierwszego zakrętu.

„Pérez pokonał nas w końcówce [kwalifikacji], ale jest tuż obok, podobnie jak Esteban. Wyobrażam sobie, że w idealnej sytuacji obaj wyprzedzamy Péreza w pierwszym zakręcie, trzymamy go za sobą i zdobywamy punkty, których nie wywalczyliśmy dwa tygodnie temu” – powiedział Ricciardo.

„Długie przejazdy w wykonaniu Péreza są dobre. Zazwyczaj jest świetny w zarządzaniu oponami, więc będziemy musieli naprawdę na niego naciskać i w pewnym sensie wymusić na nim zmianę strategii. Myślę, że jeśli dobrze wystartuje i będzie w czystym powietrzu, ciężko będzie go pokonać. Miejmy nadzieję, że we dwóch będziemy w stanie zrobić różnicę w pierwszych kilkuset metrach”.

Ricciardo obecnie znajduje się na szóstym miejscu w klasyfikacji kierowców, tracąc tylko jeden punkt do piątego Charlesa Leclerca oraz cztery oczka do Péreza.

Źródło: crash.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league