Vandoorne rozczarowany decyzją Mercedesa

Stoffel Vandoorne przyznał, że odczuł przykrość z powodu decyzji Mercedesa, który zdecydował się postawić George’a Russell’a w miejsce Lewisa Hamiltona na Grand Prix Sakhiru.

Vandoorne pełni rolę kierowcy rezerwowego Mercedesa i po ogłoszeniu, że Hamilton otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, to Belg był faworytem do jazdy na zewnętrznej konfiguracji toru w Bahrajnie. Vandoorne i tak planował przybyć do Bahrajnu po swoich posezonowych testach Formuły E, jednak w momencie podróży do tego kraju jeszcze nie wiedział, na kogo postawi Mercedes.

Niemiecki zespół porozumiał się jednak ostatecznie z Williamsem i dał szansę Russellowi, zaś na miejsce Brytyjczyka pojedzie Jack Aitken. Sam Russell jest częścią programu rozwoju młodych kierowców Mercedesa, a ponadto na jego korzyść przemawiało obecne wyścigowe doświadczenie w Formule 1 oraz rozumienie opon Pirelli. Tym samym Vandoorne po raz kolejny będzie musiał oglądać wyścig z garażu.

Belg na swoich profilach społecznościowych napisał, że czuje się rozczarowany decyzją Mercedesa, jednak nadal będzie próbować powrócić do stawki F1.

„Przede wszystkim chciałbym życzyć Lewisowi Hamiltonowi szybkiego powrotu do zdrowia i mam nadzieję, że jak najszybciej wróci do samochodu. Nikt naprawdę nie jest w stanie go zastąpić” – napisał Vandoorne.

„Oczywiście jestem rozczarowany, że nie otrzymałem szansy na jazdę [dla Mercedesa] w ten weekend. Po spędzeniu roku na podróżowaniu na wszystkie wyścigi F1 i poświęceniu tak dużej ilości czasu, treningów fizycznych i zaangażowaniu w ten program… to boli!”

„Z drugiej strony szanuję wybór zamieszczenia w samochodzie George’a Russela. Był jednym z wyróżniających się kierowców i w pełni zasługuje na tę szansę. Dzięki takim właśnie momentom moje chęci stają się jeszcze większe i mogę zapewnić, że nadal będę dawał z siebie 100 procent. Dziękuję bardzo wszystkim za wszelkie wiadomości wsparcia. Wspaniale było to zobaczyć”.

Vandoorne obecnie ściga się w Formule E w barwach Mercedesa. Belg wygrał jeden wyścig i czterokrotnie znajdował się na podium w ciągu dwóch latach startów. W Formule 1 rywalizował w latach 2016-2018 w zespole McLaren, po czym objął rolę kierowcy rezerwowego Mercedesa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league