Russell: Toto Wolff zadzwonił do mnie o 2 w nocy

George Russell powiedział, że po raz pierwszy usłyszał o możliwości zastąpienia Lewisa Hamiltona podczas GP Sakhiru od Toto Wolffa, który zadzwonił do kierowcy o 2 w nocy, kiedy ten był w toalecie.

Russell, który jest częścią programu rozwoju młodych kierowców Mercedesa od 2017 roku, będzie zespołowym kolegą Valtteriego Bottasa podczas najbliższego wyścigu w Bahrajnie po tym, jak Hamilton otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, co ogłoszono we wtorek. Dzień później niemiecki zespół potwierdził, że siedmiokrotnego mistrza świata w GP Sakhiru zastąpi Russell, który startuje w Williamsie, zaś na jego miejscu pojedzie Jack Aitken.

Russell podczas czwartkowej konferencji prasowej został zapytany o to, w jaki sposób dowiedział się o tym niecodziennym angażu w Mercedesie.

„Otrzymałem telefon od Toto o 2 w nocy we wtorek. W tej chwili znajdowałem się w toalecie, co było trochę niezręczne. Odebrałem telefon, a on zapytał: George, jesteś w toalecie? Odpowiedziałem: Wybacz, ale owszem, jestem w toalecie – powiedział Russell.

„[Wolff] mówił: Niestety, Lewis złapał COVID. Czuje się dobrze, jest zdrowy i nic mu nie jest, co jest najważniejsze, ale chcemy, żebyś pojechał dla nas. [Odpowiedziałem]: Dobra, w porządku. Oczywiście ta noc była bezsenna. Następnego dnia sprawiliśmy, że udało nam się wszystko przygotować. Wczoraj wyliczyłem, że we wtorek miałem 64 połączenia telefoniczne, rozmawiając z wieloma różnymi osobami. [Jestem] zadowolony, że to się nam udało”.

Russell dodał, że Mercedes nie wyznaczył mu żadnych konkretnych celów na ten weekend, ale podkreślił, że nowe środowisko i sama jazda w nowym dla niego samochodzie nie będzie łatwa.

„To będzie niesamowicie trudne. Valtteri wywierał na Lewisa ogromny nacisk przez lata. Wiem, że wejście nie będzie łatwym zadaniem. Kiedy jesteś w swoim rytmie i jesteś zintegrowany z zespołem – znam ten poziom ze startów z Williamsem, gdzie spędziłem dwa lata w tym samym samochodzie z tymi samymi inżynierami, mechanikami – zmiana jest oczywiście [trudna]”.

Źródło: crash.net

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league