Hamilton: Samochód nie był taki sam, jak go zostawiłem

Wykluczony z Grand Prix Sakhiru przez infekcję koronawirusa Lewis Hamilton powrócił za kierownicę samochodu Formuły 1 podczas piątkowych treningów na torze Yas Marina. Brytyjczyk przyznał, że potrzebował półtorej sesji, aby na nowo przyzwyczaić się do Mercedesa-AMG, którym wywalczył tegoroczny tytuł mistrzowski.

„Jestem wdzięczny, że znów jestem z zespołem i w samochodzie” – powiedział Hamilton. „Brakowało mi tego przed tygodniem i bardzo się cieszyłem, gdy przyjechałem rano na tor. Zajęło mi to dobre półtorej sesji, żeby na nowo złapać rytm, pomimo że nie było mnie tak krótko”.

Podczas poprzedniego wyścigu Hamilton był zastępowany przez George’a Russella, a zespół poczynił niewielkie zmiany, aby kierowca Williamsa lepiej czuł się w Mercedesie-AMG: „Samochód nie był do końca taki sam, jak go zostawiłem, więc staram się na nowo odnaleźć pasujący mi balans. Mieliśmy problem z pedałami i hamulcami podczas pierwszego treningu, przez co straciliśmy 40 minut jazdy, ale zespół świetnie się spisał, wymieniając wszystko bardzo szybko. Pracowali bez wytchnienia od trzech tygodni i nadal dają z siebie wszystko”.

Po tym jak jego najszybsze okrążenie zostało skreślone, Hamilton zakończył treningi z drugim najlepszym wynikiem. W programie jazd przeszkodziła także czerwona flaga: „Poza tym sesje przebiegły w porządku. Podczas drugiego treningu czułem się pewniej, choć nie zrobiliśmy w końcówce długiego przejazdu. Musimy wieczorem popracować nad tym, by być w jak najlepszej pozycji na kwalifikacje i wyścig”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Daimlera

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league