Verstappen: Mercedes daje nam motywację

Max Verstappen wywalczył w sobotę swoje zaledwie trzecie pole position w Formule 1. Reprezentant Red Bulla był najszybszy w kwalifikacjach do finału sezonu na torze Yas Marina. To pierwsze takie osiągnięcie Holendra od Grand Prix Brazylii 2019.

„To dla wszystkich długi sezon, z wieloma wyścigami z rzędu” – powiedział Verstappen. „Uważam, że to były dobre ostatnie kwalifikacje dla całego zespołu i na pewno jesteśmy zadowoleni, że w końcu jesteśmy [na pierwszym miejscu], ocierając się o to tyle razy w tym roku. Przez cały sezon byliśmy z tyłu, ale coraz bliżej. Było to frustrujące, ale jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego wyniku”.

„Przejechałem w tym roku kilka dobrych okrążeń kwalifikacyjnych, ale nigdy nie wystarczyło to na pole position. Zdobyć w końcu chociaż jedno to wspaniałe osiągnięcie dla całego zespołu. Pracowaliśmy ciężko przez cały sezon, żeby odrobić stratę do Mercedesa-AMG. Oczywiście mają inne podejście do rozwoju samochodu, ale dla nas liczyło się go zrozumieć i poprawić na kolejny sezon. Być dzisiaj pierwszym bardzo nas cieszy”.

„Czerpiemy ogromną motywację z tego, że [Mercedes-AMG] jest tak dobry i próbujemy ich pokonać. Nie jest łatwo i nigdy tak nie będzie, ale dzisiaj byliśmy z przodu i to wspaniałe osiągnięcie”.

Niewiele brakowało, by Verstappen nie ukończył kwalifikacji, po tym jak jego ręka ugrzęzła pomiędzy kierownicą, a kolanem na jednym z okrążeń. Holender obawiał się, że nie będzie mógł skręcić i uderzy w barierę, lecz odzyskał kontrolę nad samochodem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league