Bottas: Red Bull wylał na nas kubeł zimnej wody

Drugi na mecie niedzielnego Grand Prix Abu Zabi Valtteri Bottas był zaskoczony tym, że samochód Red Bulla potrafił w przekonujący sposób pokonać na torze oba auta mistrzowskiego zespołu Mercedesa-AMG. Fin był jednak zadowolony ze swojego występu i pokonania Lewisa Hamiltona.

„To był dla mnie bardzo solidny występ” – powiedział Bottas. „Start był dobry, ale dojazd do pierwszego zakrętu jest bardzo krótki, więc niewiele mogłem zrobić. Wyjazd samochodu bezpieczeństwa we wczesnej fazie wyścigu oznaczał, że wszyscy byli na jednakowej strategii. Nie mieliśmy więc wielu szans, a Red Bull był dzisiaj bardzo szybki. Dla mnie to był dobry wyścig, ale jako zespół nie byliśmy dość szybcy”.

Według Bottasa, porażka Mercedesa-AMG mogła przyjść we właściwym momencie, aby zmotywować zespół przed zimową przerwą: „Red Bull był zaskakująco dobry – nawet Alex był pod koniec bardzo blisko Lewisa. Po prostu nie mieliśmy tempa. Jestem pewien, że wszystko przeanalizujemy i wyciągniemy wnioski. Może to był dla nas kubeł zimnej wody i przypomnienie, że nic w tym sporcie nie przychodzi łatwo i musimy nadal cisnąć przez zimę”.

Drugie miejsce podczas finału sezonu ostatecznie zapewniło Finowi drugie miejsce w klasyfikacji generalnej: „Jeśli chodzi o mój własny występ, to był pozytywny weekend. Zawsze dobrze jest pokonać Lewisa i przypomnieć wszystkim, że potrafię to zrobić. Teraz jestem gotowy na to, by odpocząć, zresetować się i spróbować ponownie”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league