Obajtek: Zostajemy w Alfie

Robert Kubica oraz Orlen nadal będą częścią zespołu Alfa Romeo Racing Orlen w sezonie 2021, co potwierdził podczas piątkowej konferencji prezes Orlenu, Daniel Obajtek.

Tym samym swoje potwierdzenie w rzeczywistości znalazły plotki, które pojawiły się po czwartkowej wypowiedzi szefa zespołu Alfy Romeo Frédérica Vasseura, który zasugerował kontynuację współpracy. Podobnie jak w sezonie 2020, również w sezonie 2021 Orlen będzie sponsorem tytularnym zespołu z Hinwil.

„Orlen mocno inwestuje w sport. W Polsce jesteśmy pod tym względem na pierwszym miejscu. Sport to budowa silnej firmy i jedności w biznesie. Jesteśmy też firmą globalną, ponieważ inwestujemy na innych rynkach. Zostajemy w Alfie Romeo na kolejny sezon, bo nadal inwestujemy w rozpoznawalność marki poprzez sponsorowanie tej ekipy, ponieważ nam się to opłaca” – powiedział podczas konferencji prezes Orlenu.

Orlen jest obecny w Formule 1 od 2019, gdzie razem z Robertem Kubicą podąża po torach Formuły 1 i wspiera go jak tylko może. Dla Orlenu sponsorowanie zespołu F1 i samego Roberta Kubicy nie tylko zysk, ale również możliwość reklamy na całym świecie.

„Sam ekwiwalent reklamowy z F1 w tym roku wyniósł 400 mln zł. Zysk operacyjny za trzy kwartały 2020 roku to 2,5 mld zł. Zysk operacyjny w trzecim kwartale to 1mld zł. To jest o 100 mln zł więcej niż w 2019 roku. Inwestowanie w sport się opłaca”.

Prezes Obajtek powiedział również, że osoba Roberta Kubicy jest dobrze odbierana nie tylko w Polsce, ale również za granicą, a większość ankietowanych wiąże Roberta właśnie z Orlenem.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league