Verstappen: Liczę, że Pérez będzie wywierać na mnie presję

Max Verstappen wyraził nadzieję, że jego nowy zespołowy kolega, Sergio Pérez, który dołączy do Red Bull Racing od przyszłego sezonu, będzie w stanie naciskać na niego w trakcie sezonu, jak również wspomoże Red Bulla w jak dotychczas nierównej walce przeciwko Mercedesowi.

Pérez, który jeszcze do niedawna nie miał miejsca w stawce za sprawą ściągnięcia przez Racing Point Sebastiana Vettela, ostatecznie porozumiał się z Red Bullem, gdzie zastąpi Alexa Albona. Zdaniem Verstappena, przybycie Meksykanina pozwoli na wzrost motywacji wewnątrz zespołu i sięgnięcie wspólnie po lepsze wyniki.

„Walka [z Mercedesem] zawsze jest trochę trudna i mam tylko nadzieję, że Checo będzie przede wszystkim tym, który popchnie cały zespół do przodu, ale też i mi nie odpuści – zawsze dobrze jest mieć kogoś, kto wywiera na tobie presję, to ekscytujące” – powiedział Verstappen przed ceremonią wręczenia nagród FIA.

Holender spodziewa się, że Pérez pomoże mu oraz Red Bullowi w walce przeciwko Mercedesowi w przyszłym roku.

„Nie sądzę, aby cokolwiek to zmieniło pod kątem mojego poziomu, ale bardziej chodzi o to, że mamy drugi samochód, który jest w stanie być w czołówce przez cały wyścig i próbować wywrzeć trochę presji. Przez większość czasu, kiedy byliśmy konkurencyjni w tym roku, byłem jedynym, który próbował pokonać [Mercedesa] i starał się zrobić coś innego, ale zawsze mieli właściwą strategię, ponieważ mogli mnie pokryć jednym bolidem”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league