Ricciardo: Ocon pozwolił mi zrozumieć myślenie młodych kierowców

Daniel Ricciardo stwierdził, że Esteban Ocon, który do ubiegłego sezonu był zespołowym kolegą Australijczyka w Renault, pozwolił zrozumieć, w jaki sposób kierowcy z młodszego pokolenia podchodzą do wyścigów oraz jaki jest ich sposób myślenia.

Ricciardo zadebiutował w Formule 1 w 2011 roku, a w Red Bull Racing spędził prawie 3 sezony u boku Maxa Verstappena, który jest od niego o 8 lat młodszy. Po przejściu do Renault jego kolegą był najpierw Nico Hülkenberg, a następnie Ocon, który jest z kolei 7 lat młodszy od Australijczyka. Z kolei Ricciardo, który sam ma już 31 lat, oznajmił, że cieszył się na wyzwanie z drugiej strony garażu, gdzie za kierownicą samochodu siedział ktoś znacznie młodszy, ponieważ pomagało to mu zrozumieć, jak nowa generacja podchodzi do wyścigów.

„Zawsze cieszyłem się i doceniałem nowego kolegę z zespołu” – powiedział Ricciardo. „Nie jest tajemnicą, że to twój główny rywal. To zawsze ktoś, którego w głębi duszy chcesz najbardziej pokonać, ponieważ to najbardziej wiarygodny punkt odniesienia. Ocon wchodzi jako młody i głodny dzieciak – w pewnych aspektach jest on podobny do Maxa [Verstappena]. To była okazja do nauki i zrozumienia, jaki jest sposób myślenia młodego pokolenia”.

Ricciardo nie miał jednak większych problemów z pokonaniem Ocona na przestrzeni sezonu. Australijczyk pokonał zespołowego kolegę w kwalifikacjach wynikiem 15-2, zaś na koniec sezonu miał 119 punktów w porównaniu z 62. oczkami Francuza i ukończył zmagania w klasyfikacji kierowców siedem miejsc przed nim.

„Do tej pory odnosiłem całkiem niezły sukces, ale podoba mi się tego typu wyzwanie. Myślę, że młodsi kierowcy szybko się uczą. Jeśli wyjadę na tor i przejadę szybki zakręt z gazem w podłodze, w następnej sesji, a nawet na następnym okrążeniu, oni również próbują to zrobić. Lubię odczuwać na sobie presję w ten sposób – to zmusza mnie do rozwoju i poprawy”.

W przyszłym roku na Ricciardo czeka kolejny młody kierowca. Dzięki przejściu Australijczyka do McLarena, jego kolegą z ekipy będzie 21-letni Lando Norris.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league