Domenicali: Nie będzie wyścigów z odwróconej kolejności w F1

Szef Formuły 1 Stefano Domenicali ogłosił, że seria zrezygnowała z planów rozgrywania wyścigów z odwróconej kolejności na polach startowych. Włoch jest jednak chętny na eksperymenty związane z formatem weekendu wyścigowego.

„Kończymy z odwróconą kolejnością, to mogę potwierdzić” – powiedział Domenicali. „Uważam, że to ważne, aby myśleć nad nowymi sposobami na zwiększenie atrakcyjności i zainteresowania, ale nie możemy odejść od tradycyjnego podejścia do wyścigów. Myślę, że dostaliśmy nauczkę w czasie, gdy zmienialiśmy format kwalifikacji co dwa dni i sparzyliśmy się przy tym. Musimy tego uniknąć. Obecna formuła jest dość stabilna”.

„Rozważamy natomiast pomysł sobotnich tzw. wyścigów sprinterskich. Zastanawiamy się, czy możemy przetestować to już w tym roku. Toczymy rozmowy z zespołami i uważam, że to może być jedyna interesująca [zmiana]”.

Domenicali zapowiedział też, że wkrótce zapełnione zostanie jedyne puste miejsce w tegorocznym kalendarzu: „Ogłosimy coś, jak tylko będzie to możliwe. Nastąpi to w przeciągu kilku dni, a nie za dwa miesiące. Mam przed sobą kilka spotkań, aby zrozumieć sytuację. Jedną z możliwości są dwa wyścigi w Bahrajnie, ale to tylko jeden ze scenariuszy i nic nie jest potwierdzone. Staramy się utrzymać kalendarz w takiej formie, w jakiej jest”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league