Bottas wierzy, że zdobędzie tytuł F1 w 2021 roku

Valtteri Bottas uważa, że dzięki odpowiedniemu przygotowaniu psychicznemu, nad którym pracował zimą, będzie w stanie pokonać Lewisa Hamiltona i wywalczyć tytuł mistrza świata kierowców w tym sezonie.

W ubiegłym tygodniu Mercedes dokonał prezentacji swojego tegorocznego modelu oznaczonego symbolem W12, jednak część elementów samochodu, zwłaszcza podłoga, została celowo ukryta przed rywalami chcącymi dostosować swoje konstrukcje pod rozwiązanie mistrzów świata. Bottas jednak otwarcie wypowiedział się na temat jego przygotowań do nowego sezonu Formuły 1, wyjaśniając, że wierzy w możliwość zdobycia tytułu w tym roku.

„Chociaż Lewis zdobył tytuły [kiedy byłem jego] zespołowym kolegą na przestrzeni lat, wchodzę w nowy rok z czystą kartką. Absolutnie wierzę, że mogę walczyć o tytuł i to będzie oczywiście mój cel na ten sezon. To mój zamiar, ale do tego jeszcze długa droga i trzeba to realizować krok po kroku” – powiedział Bottas.

Pewność siebie Bottasa wynika z pracy nad jego zdrowiem psychicznym w okresie zimowym. Zaznaczył, że przez ostatnie lata miał problemy, aby być ze sobą szczerym z powodu presji, jaka była na niego wywierana podczas jazdy w Mercedesie, który dominuje w Formule 1 nieprzerwanie od 2014 roku.

„Podczas niektórych lat spędzonych w Formule 1 wywierałem na siebie zdecydowanie zbyt dużą presję; były też chwilę, gdy przyjmowałem na siebie zbyt dużą presję z zewnątrz, ale też było odwrotnie – gdy nie było wystarczająco presji z mojej strony. Chodzi o to, aby znaleźć równowagę i manewrować nią”.

„Omówienie różnych spraw to jedyna rzecz, jaką można zrobić, aby poinformować zespół o tym, jak wywierają na ciebie presję. Ja sam muszę być… szczery wobec wszystkiego i starać się znaleźć sposób oraz być pozytywnie nastawiony na każde Grand Prix. To jest jednak ta trudna część, która pojawia się we wszystkich sportach: nie było sportowca, który dawałby z siebie absolutne maksimum w każdym wydarzeniu, w jakim wziął udział, ale chcę sięgnąć częściej tego górnego progu”.

Bottas, podobnie jak Hamilton, ma ważny kontrakt z Mercedesem do końca roku.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league