Kierowcy Ferrari zadowoleni z pierwszego dnia testów

Charles Leclerc i Carlos Sainz Jr z pozytywnymi odczuciami ukończyli pierwszy dzień zimowych testowy w Bahrajnie. Każdy z kierowców Ferrari pokonał przynajmniej dystans jednego Grand Prix odbywającego się na obiekcie Sakhir.

W porannej sesji za kierownicą modelu SF21 zasiadł Charles Leclerc, który przejechał 58 okrążeń: „Pierwszy dzień w nowym aucie jest zawsze bardzo ciekawy, szczególnie po wszystkich pracach wykonanych zimą” – powiedział Monakijczyk. „Cały program ukończyliśmy bez większych problemów i pierwsze wrażenie z auta jest całkiem niezłe. Ale oczywiście jest zdecydowanie za wcześnie, aby dokonać pełnej oceny. Teraz nie mogę się doczekać, kiedy jutro znów usiądę za kierownicą!”.

Po południu obowiązki Leclerca przejął debiutujący w barwach Ferrari Sainz Jr: „Ogólnie myślę, że to był pozytywny, pierwszy dzień testów, w których celem było ukończenie całego naszego programu i zrobiliśmy to, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni” – powiedział Hiszpan.

„Wydaje mi się, że po dzisiejszym dniu każdy chciałby znać osiągi wszystkich samochodów, ale myślę, że jest na to o wiele za wcześnie. Szczególnie trudno to poznać w tego typu warunkach - pełno piasku, bardzo wietrzne i duże wahania temperatur. Podsumowując, myślę, że dzisiejszy dzień możemy uznać za bardzo dobry. Dziękujemy wszystkim na torze i pracującym w fabryce. Pracujemy dalej!”.

Carlos Sainz przejechał pierwszego dnia testów 57 okrążeń, a więc dokładnie tyle, ile liczy dystans wyścigu o Grand Prix Bahrajnu.

Źródło: Informacja prasowa Ferrari

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league