Hamilton nie zamierza odchodzić z Formuły 1 po tym sezonie

Lewis Hamilton powiedział, że jest podekscytowany nowym sezonem Formuły 1 mimo pewnych problemów Mercedesa w przedsezonowych testach, jak również dodał, że chciałby pozostać w sporcie, choć ostateczna decyzja zostanie podjęta za kilka miesięcy.

Hamilton podpisał swój kontrakt z Mercedesem zaledwie na kilka tygodni przed rozpoczęciem testów w Bahrajnie, zaś długość umowy wynosi tylko rok. Zapytany, czy jest to jego ostatni sezon w F1, siedmiokrotny mistrz świata stwierdził, że nie i nadal jest zaangażowany w wyścigi.

„Będąc w obecnej sytuacji nie czuję, że to koniec” – powiedział Hamilton. „To może być jak dotąd najbardziej ekscytujący sezon; mamy nowe zespoły, nowe formaty, a [konkurencja] jest bliżej. Nie uważam, że jestem u schyłku, ale dopiero za około osiem miesięcy dowiem się, czy jestem gotowy, aby przestać, czy jeszcze nie. Osobiście nie sadzę, żebym to zrobił, ale nigdy nie wiadomo”.

„Jestem w pełni zaangażowany w ten sport. Jest on w najlepszym miejscu, w jakim się znajdował pod względem podejmowanych przez nas kroków. Jestem naprawdę dumny z tego, co robi F1 w zakresie podkreślania, jak świetną platformą jest ten sport na całym świecie, a ja kocham to, co robię. Przyjechałem tu bardziej podekscytowany od długiego czasu”.

Hamilton przekazał też Toto Wolffowi, szefowi Mercedesa, że chciałby rozpocząć rozmowy w sprawie kontraktu tym razem nieco wcześniej, jeśli Brytyjczyk zamierza kontynuować karierę.

„Chciałem roczną umowę i tak, powiedziałem Toto, że gdybyśmy nadal pracowali razem w przyszłości, powinniśmy porozmawiać o tym znacznie wcześniej niż w styczniu tuż przed rozpoczęciem przedsezonowych testów”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league