Verstappen: Honda zaliczyła świetną przerwę zimową

Max Verstappen, który wywalczył pole position do dzisiejszego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Bahrajnu, mocno pochwalił Hondę za przygotowanie jednostki napędowej o nowej specyfikacji na ten sezon.

Verstappen uzyskał najlepsze czasy okrążeń we wszystkich sesjach treningowych, zaś w ostatnim segmencie kwalifikacji pokonał drugiego Lewisa Hamiltona aż o 0,4 sekundy, uzyskując czwarte w karierze pole position, a także po raz pierwszy wygrał dwie czasówki z rzędu po ubiegłorocznym sukcesie w Abu Zabi.

„To dla nas świetny początek” – powiedział Verstappen. Nie ma żadnych gwarancji na przyszłość, ale oczywiście jestem jak na razie bardzo zadowolony z całego weekendu”.

„Moje pierwsze okrążenie [w Q3] nie było niesamowite, ale drugie już było dobre i oczywiście bardzo się cieszę ze zdobycia pole position. To po prostu pokazuje, że ludzie [z zespołu] po ubiegłym roku nadal mocno naciskali z wprowadzeniem zmian w samochodzie i wykonali świetną robotę, więc jestem bardzo zadowolony z całej ekipy”.

„[Dobry początek sezonu] jest tym, do czego zawsze dążysz, a w ostatnich latach nigdy się to nie zmaterializowało. Jako że przepisy nie zmieniły się zbytnio, a ponadto wiedzieliśmy, jakie w ubiegłym roku były nasze słabości, wygląda na to, że rozwiązaliśmy je już na początku roku, z czego oczywiście bardzo się cieszę”.

Sporą zasługę za formę Red Bulla na starcie sezonu należy przypisać Hondzie, która z powodu odejścia z Formuły 1 na zakończenie roku przyspieszyła wdrożenie jednostki napędowej o nowej specyfikacji.

„Wielkie uznanie dla nich za dzisiejszy wynik – mieli wspaniałą zimę. Myślę, że ewolucja była bardzo dobra, ich zrozumienie silnika jest imponujące, a praca z nimi również jest naprawdę przyjemna. Wykazują ogromną pasję i emocje, co lubię. Przez cały czas pracują na maksimum możliwości. Chcą wygrać i naprawdę to widać”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league