Schumacher: Jestem zadowolony na 90%

Debiutujący w Formule 1 Mick Schumacher ukończył Grand Prix Bahrajnu na szesnastej pozycji. Niemiec był zadowolony ze swojej postawy, choć zwrócił uwagę, że nie ustrzegł się błędu.

Kierowca zespołu Haas do wyścigu wystartował z osiemnastej pozycji, a ze względu na odpadnięcie kilku rywali, ostatecznie ukończył niedzielną rywalizację o dwie pozycje wyżej. „Ogólnie powiedziałbym, że jestem zadowolony na 90%, a w 10% nie, ze względu na błąd, który popełniłem, podczas restartu za samochodem bezpieczeństwa” – powiedział Schumacher.  „Wtedy się obróciłem, ale na szczęście samochód nadal nadawał się do jazdy, wszystko było w porządku, więc mogłem jechać dalej i dalej rozwijać swoje doświadczenie przez cały weekend wyścigowy”.

„W trakcie wyścigu przeszedłem z mieszanki opon C3 na C2, co było naprawdę dobre. Trochę szkoda, że nie byłem bliżej stawki, aby przynajmniej spróbować być blisko chłopaków przez kilka okrążeń. Na szczęście udało mi się bezpiecznie przejść przez takie rzeczy jak niebieskie flagi i dogoniłem Nicholasa [Latifiego], dzięki czemu mogłem poczuć, jak to jest jechać za samochodem i mieć DRS”.

„Ogólnie wydaje mi się, że wiele się nauczyłem i mam nadzieję, że będę w stanie przekształcić to w coś pozytywnego na następny wyścig ”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Haas F1 Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league