Tsunoda zaskoczony znacznie większym zainteresowaniem w Europie

Yuki Tsunoda powiedział, że jego debiut w Formule 1 cieszy się znacznie większym zainteresowaniem wśród europejskich kibiców w porównaniu do jego rodzimej Japonii.

Podczas inauguracji sezonu w Bahrajnie Tsunoda stracił kilka pozycji na starcie, jednak w tracie zmagań przebił się przez stawkę i linię mety przekroczył na dziewiątym miejscu. Niedawno sam Ross Brawn był pełen pochwał wobec Japończyka, sugerując, że może być najlepszym debiutantem w Formule 1 od lat.

„To ciekawe, że po Bahrajnie spotkałem się z większą reakcją ze strony europejskich fanów niż z Japonii. To kwestia kulturowa: japońscy fani chcą zobaczyć, co jestem w stanie zrobić w ciągu kilku wyścigów, zanim dokonają właściwej oceny. Zaskoczyła mnie ta reakcja w Europie. Nie spodziewałem się tego, ponieważ Bahrajn nie był dla mnie idealnym weekendem i liczyłem na wyższą pozycję. Cieszę się ze wsparcia kibiców, ale nie czuję z tego powodu presji – traktuję to jako coś pozytywnego i w ten weekend postaram się po prostu wykonać swoją pracę” – powiedział Tsunoda.

Tsunoda oczekuje jednocześnie większego wyzwania w nadchodzących wyścigach, ale jest przekonany, że doświadczenie, jakie zebrał z prywatnego testu oraz dnia filmowego na torze Imola będzie miało pozytywny wpływ na jego występ w niedzielnym Grand Prix Emilii-Romanii.

„Myślę, że gdy nadejdą nowe dla mnie tory, jak Portimão czy Monako, zadanie będzie trudniejsze niż w Bahrajnie. Na Imoli nie będzie to problemem, ponieważ dużo tam jeździłem, dzięki czemu mogę podejść do sprawy w podobny sposób, jak w Bahrajnie. Wykorzystam doświadczenie z pierwszego wyścigu i mam już zaufanie do samochodu na torze Imola”.

„Obiekt ten ma wiele zakrętów o średniej prędkości, ale także kilka szybkich. Lubię szybkie szykany, takie jak pierwszy i drugi zakręt, ponieważ nie sądzę, abym doświadczył czegoś takiego wcześniej. To naprawdę cecha szczególna Imoli. Tor ma również znaczące różnice wysokości i to mi się bardzo podoba. Myślę, że właśnie dlatego tak wielu kierowców lubi tu jeździć, ponieważ różni się od innych lokacji”.

Źródło: motorsportweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league