Pérez: Byłem naprawdę blisko pole position

Sergio Pérez zanotował najlepsze kwalifikacje w swojej karierze w F1. Meksykanin do wyścigu o Grand Prix Emilli-Romanii wystartuje z drugiego miejsca na starcie.

Nowy kierowca zespołu Red Bull Racing dość zaskakująco pokonał w wewnątrz zespołowej rywalizacji Maxa Verstappena, który uchodził za jednego z głównych faworytów do rozpoczęcia niedzielnego wyścigu w roli lidera.

Borykający się wciąż z pewnymi problemami, dotyczącymi dopasowania do nowego zespołu Pérez, do wyścigu na torze Imola przystąpi na miękkiej mieszance, inaczej niż będący przed nim Lewis Hamilton (pośrednia mieszanka) i Max Verstappen za nim (pośrednia mieszanka). „Co za wspaniały wynik dla nas, wiedząc, że jutro mogę wygrać wyścig!” – powiedział Checo. „To zdecydowanie dobre uczucie. Jest wiele pozytywów z dzisiaj, ale popełniłem mały błąd na ostatnim zakręcie, byłem naprawdę blisko pole position”.

„Nie mogę uwierzyć, że to mój pierwszy start w Red Bullu i od razu z pierwszego rzędu, ponieważ w Bahrajnie zacząłem z alei serwisowej, a teraz z samego przodu stawki! To pokazuje ilość pracy, jaką włożyliśmy. Praca zespołowa zawsze się opłaca”.

„Patrząc na jutrzejszy wyścig Max i ja mamy różne strategie, zaczynam na miękkich [oponach], a Max na pośrednich, więc myślę, że mamy przed sobą dobry wyścig, zwłaszcza, że byliśmy w stanie wywrzeć presję na Mercedesa. To świetny wynik dla nas, ale nie możemy dać się ponieść emocjom. Wiem, że jest dużo do zrobienia i ważne jest, abyśmy nadal pracowali dobrze”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Red Bull Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league