Russell: Wierzę w zaciętą rywalizację między Verstappenem, Leclerkiem i mną

George Russell spodziewa się, że w ciągu najbliższych 10 lat dojdzie do rywalizacji w F1, w której czołowe role będą odgrywali najlepsi kierowcy młodego pokolenia wliczając w to Maxa Verstappena, Charlesa Leclerca i jego osobę.

Kierowca Williamsa jest postrzegany jako wielki talent obecnej Formule 1, jednak do tej pory nie miał zbyt wielu okazji do walki o czołowe lokaty, za wyjątkiem ubiegłorocznej edycji Grand Prix Sakhiru, kiedy zastępował chorego Lewisa Hamiltona w Mercedesie. Wybiegając w przyszłość rywalizacji na torach Formuły 1, Russell został zapytany o swoje przewidywania na ten temat i wskazał Charlesa Leclerca oraz Maxa Verstappena, jako osoby, które będą odniesieniem dla reszty stawki: „Myślę, że Charles i Max to dwójka, która w przyszłości będzie na szczycie” – powiedział Brytyjczyk. „Są aktualnie w dwóch z trzech najlepszych zespołów lub w tych, które odnoszą największe sukcesy, przynajmniej w ostatnich 20. latach”.

Nie jest tajemnicą, że George Russell liczy w niedalekiej przyszłości na angaż w zespole z Brackley. Protegowany zespołu Mercedes wierzy, że w przyszłości dołączy do zespołu, który umożliwi mu regularną walkę o najwyższe laury i będzie mógł walczyć z wymienioną dwójką kierowców: „Wierzę, że w przyszłości może dojść do takiej rywalizacji, więc nie mogę się doczekać tego wyzwania. Niezależnie od tego, czy będzie to walka z nimi w różnych samochodach, czy też walka, jako koledzy wewnątrz zespołu”.

Russel zapytany o to, czy są jakieś różnice między Verstappenem i Leclerkiem, nie mógł jednoznacznie wskazać konkretnej przewagi lub słabości u obu kierowców. „Nie jestem pewien, jakie są różnice między nimi szczerze mówiąc. Uważam, że Max w ciągu ostatnich dwóch lat naprawdę mocno poszedł w górę, na inny poziom. Sądzę, że było tak ze względu na to, że jest niesamowitym kierowcą, ale też ze względu na to, że jest w tym samym zespole. Po prostu ta konsekwencja jest czymś, co po prostu prowadzi naturalnie w górę”.

„Z kolei Charles ma teraz swój trzeci sezon w Ferrari. Uważam, że jeszcze potrzeba trochę czasu, zanim poukłada wszystkie małe elementy w sposób, który będzie mu odpowiadał, jako kierowcy.

„Obaj są absolutnie niesamowitymi kierowcami i przez najbliższe 10 lat będą na czele [tego] sportu”.

Źródło: racingnews365.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league