Bottas: Wykorzystanie opon było moją słabością

Trzecia sesja kwalifikacyjna w tegorocznym sezonie Formuły 1 przyniosła trzeciego zdobywcę pole position. Po raz pierwszy w tym sezonie z pierwszego rzędu wystartuje Valtteri Bottas, który w poprzednich rundach nie mógł mierzyć się z Maxem Verstappenem i Lewisem Hamiltonem.

„Z pewnością pojawił się uśmiech na mojej twarzy, bo pierwsze dwie sesje kwalifikacyjne, a zwłaszcza Q3, nie były zbyt dobre” – powiedział Fin po zdobyciu 17. pole position w karierze. „Wyciśnięcie wszystkiego z opon i wprowadzenie ich we właściwe parametry pracy było moją słabością, ale teraz czuję, że wszystko zmierza we właściwym kierunku. Czułem się mocny przez cały weekend i wiedziałem, że [pole position] jest możliwe. Bardzo się cieszę, że wszystko złożyłem w Q3 i że zespół jest na pole position. Walka z Red Bullem wywiera na nas presję, więc dobrze jest być z przodu”.

Kwalifikacje do poprzedniej rundy na torze Imola były szczególnie frustrujące dla Bottasa, który startował dopiero z 8. pola: „Musiałem dobrze pojechać w Q3. Mam przez to na myśli przygotowanie opon, okrążenie wyjazdowe i wszystko inne. Opony są niezwykle ważne, ale trzeba też być pewnym swojej pracy, tego jak się ustawiło samochód i tak dalej… Wyciągnąłem wnioski, a było ich wiele po ostatnim wyścigu. Wiem, że ciężka praca popłaca i to mówię też całej ekipie”.

Bottas zdobył jedynie punkty za podium i najszybsze okrążenie podczas inauguracji w Bahrajnie, co plasuje go na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league