Hamilton: Nie byłem w stanie złożyć czystego okrążenia

Lewis Hamilton miał w sobotę szansę na wywalczenie 100. pole position w Formule 1. Na to osiągniecie będzie musiał jednak jeszcze nieco poczekać, ponieważ w kwalifikacjach został pokonany przez zespołowego kolegę z Mercedesa – Valtteriego Bottasa.

Hamilton wywalczył pierwsze pole startowe do ubiegłorocznego, październikowego Grand Prix Portugalii. Tym razem Brytyjczyk wywalczył drugie miejsce do dzisiejszych zmagań na torze w Portimão. Jak przyznał, nie był w stanie przejechać jednego dobrego okrążenia w ostatnim segmencie kwalifikacji, chociaż inni kierowcy także nie poprawili się względem wcześniejszej części czasówki.

„Szczerze mówiąc, było dużo czasu i po prostu nie złożyłem czystego okrążenia” – powiedział Hamilton po kwalifikacjach. „Warunki tutaj były naprawdę trudne. Nawierzchnia toru jest bardzo gładka i nie było wiele przyczepności. Potrzebnych było kilka dodatkowych okrążeń, aby doprowadzić opony do odpowiedniej temperatury, nawet jeśli pogoda sprzyjała. Jeśli chodzi o balans samochodu, w jednej chwili masz przyczepność, a za chwilę już jej brakuje, więc dla wszystkich było ciężko”.

Siedmiokrotny mistrz świata F1 dodał również, że może być jedynie zadowolony z czasu uzyskanego w drugiej części kwalifikacji.

„W trzecim treningu odczucie było dobre, podobnie jak na tym okrążeniu podczas Q2. Myślałem, że znajdujemy się w odpowiednim oknie pracy, jednak temperatura ogumienia… Ponadto były podmuchy wiatru, przez co mogłeś mieć pecha i dostać wiatr z tyłu w zakrętach, gdzie byś normalnie się tego nie spodziewał. To połączenie kilku rzeczy. Ogólnie rzecz biorąc, nie były to gładkie [kwalifikacje], nie uzyskałem dobrych okrążeń, poza tym z Q2”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze