Verstappen: Nie jestem zadowolony z jakiegokolwiek okrążenia w ten weekend

Max Verstappen powiedział, że przez cały weekend miał problemy z tempem na pojedynczym okrążeniu, dodając, że wywalczenie pole position było kwestią: uda się, albo się nie uda.

Do dzisiejszego Grand Prix Portugalii na pole position ustawi się Valtteri Bottas, który pokonał zespołowego kolegę z Mercedesa, Lewisa Hamiltona, różnicą zaledwie 0,007 sekundy. Verstappen z Red Bulla ustawi się z kolei na trzeciej pozycji startowej i wyjaśnił, dlaczego nie był w stanie powalczyć o start z czoła stawki.

„Przez cały weekend podejście było takie: albo się uda, albo nie” – powiedział Verstappen. „Mieliśmy po prostu spore problemy ze znalezieniem właściwego balansu. Szczerze mówiąc żadne z przejechanych w ten weekend okrążeń nie podobało mi się ze względu na stan toru. Sam układ jest wspaniały, jednak przyczepność, którą odczuwamy, nie jest przyjemna. Wiem, że wszyscy muszą się z tym zmagać, ale dla mnie osobiście jazda nie sprawia radości”.

Gdyby pierwsze okrążenie Verstappena wynoszące 1:18,209 nie zostało anulowane z powodu przekroczenia limitów toru w czwartym zakręcie, wywalczyłby pole position. Druga próba jego zdaniem była jednak chaotyczna.

„Bardzo wolno rozpocząłem podejście w kwalifikacjach. Nie miałem właściwego balansu samochodu i powoli dochodziliśmy do punktu, w którym mogłem być bardziej zadowolony, jednak ostatecznie był to kompromis w jednym kierunku, a z drugiej strony traciliśmy wydajność”.

„Później przy pierwszej próbie w Q3 miałem incydent w czwartym zakręcie. Ostatecznie było to szybkie okrążenie, ale to też pokazało, że to była trudna sesja z powodu braku przyczepności. Normalnie ten zakręt przejeżdża się na pełnym gazie, jednak nagle samochodem gwałtownie zarzuciło i musiałem wyjechać szeroko. Potem pomyślałem, że mogę spróbować jeszcze raz. Pojechałem zatem i miałem jakąś jedną dziesiątą straty, jednak w ostatnim sektorze straciłem cały ten czas z powodu jadącego przede mną Astona Martina, który jeszcze wykorzystał mój cień aerodynamiczny. Było chaotycznie, ale jest jak jest”.

Verstappen, podobnie jak dwa Mercedesy – Valtteri Bottas i Lewis Hamilton – przystąpią do wyścigu na pośrednich oponach.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league