Bottas rozczarowany po Grand Prix Portugalii

Valtteri Bottas wywalczył swoje 17. w karierze pole position do niedzielnego wyścigu Formuły 1 w Portimão. Fin nie potrafił jednak przełożyć formy z soboty na swoje 10. zwycięstwo, tracąc prowadzenie na 20. z 66 okrążeń.

„Jestem rozczarowany” – powiedział kierowca Mercedesa. „Startując z pole position ma się tylko jeden cel, jakim jest zwycięstwo w wyścigu. Tego zabrakło, więc jestem rozczarowany. Nie wiem za bardzo, dlaczego nie miałem tempa na początku. Miałem wrażenie, że start i restart były dobre z naszej strony, ale szybko zorientowałem się, że nie mamy tempa Lewisa i Maxa, na co nie mam wytłumaczenia”.

Na przedostatnim kółku Bottas wykręcił jednak najszybszy czas okrążenia wyścigu: „Na twardych oponach było lepiej. W pewnym momencie doganiałem Maxa, ale miałem problem z jednym z czujników i zacząłem tracić moc, przez co straciłem pięć sekund i było po wszystkim”.

„Ogólnie mieliśmy mocny pakiet i nie wiem, dlaczego na pierwszym komplecie opon nie działał, jak trzeba. Musimy to sprawdzić. Poza tym, przywieźliśmy dobre punkty”.

Fin w trakcie wyścigu otrzymał słowa zachęty od szefa zespołu Toto Wolffa: „Wiele razy odzywał się przez radio. Pokazuje w ten sposób swoje wsparcie i pasję, a to nigdy nie szkodzi. Oczywiście zawsze daję z siebie wszystko na torze, ale to miłe”.

Dzięki drugiemu w tym sezonie podium, Bottas awansował o jedno miejsce w klasyfikacji generalnej.

Źródło: racer.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league