Vettel: Nie mieliśmy wystarczającego tempa

Po starcie z 10. miejsca wielu miało nadzieję, że Sebastian Vettel zakończy Grand Prix Portugalii Formuły 1 w punktach. Ostatecznie, z powodu odpowiedniego tempa, Niemiec ukończył zmagania na 12. pozycji. Brak odpowiedniego tempa i prędkości, aby walczyć z rywalami był głównym powodem ukończenia wyścigu poza punktowaną dziesiątką.

„Próbowaliśmy ze wszystkich sił, ale ostatecznie nie mieliśmy wystarczającego tempa, aby wywierać presję na samochody przed nami, dlatego to było dość trudne” – powiedział Vettel. „Strategia była w porządku. Musieliśmy czegoś spróbować, ale ostatecznie nie mieliśmy tempa. Mam nadzieję, że Barcelona bardziej będzie nam odpowiadać. Rozumiemy samochód coraz lepiej, ale oczywiście brakuje nam trochę prędkości, więc musimy nad tym popracować”.

Podczas wyścigu w Portugalii kierowca Astona Martina nie miał do dyspozycji nowego pakietu ulepszeń, który znajdował się w samochodzie Lance'a Strolla. Pomimo tego, niemiecki zawodnik ukończył zmagania przed swoim zespołowym kolegą.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league