Norris: Będziemy dalej naciskać

Trzeci wyścig z rzędu Lando Norris dojeżdża do mety w pierwszej piątce, co czyni go trzecim kierowcą w klasyfikacji generalnej. W Grand Prix Portugalii Lando umocnił swoją pozycję w tabeli, zdobywając 5. miejsce, jak sam mówi, wyścig był trudny, ale jest zadowolony z rezultatu.

Kwalifikacje w Portimao Norris zakończył na 7. miejscu i jak można było zauważyć podczas weekendu na Imoli wynik Brytyjczyka podczas sesji kwalifikacyjnej nie spisuje niedzielnego wyścigu na straty. Imponujący start, podczas którego wyprzedził Estebana Ocona, a później również Sergio Pereza pomogły mu w drugiej części wyścigu powstrzymać jadącego za nim Charlesa Leclerca. 

„Mercedes i Red Bull były dziś o wiele za daleko przed nami. Próbowaliśmy i nawet wyprzedziłem Pereza. Gdybym miał tempo, żeby tam pozostać, byłoby idealnie. Nie zrobiłem tego, więc musiałem dbać o swój własny wyścig i wiedzieć, z kim tak naprawdę się ścigam” – powiedział Norris. „Ale to była świetna zabawa, pierwsza połowa… walka, która była trudna, ale to jest to, co lubimy. Druga połowa była dużo bardziej stresująca, utrzymywałem Charlesa w tyle, musiałem również radzić sobie ze średnimi oponami”.

Chociaż wyniki Lando Norrisa od początku sezonu są godne podziwu, kierowca McLarena nie osiada na laurach i pozostaje skupiony na dalszej części sezonu. Wyraził również swoje zadowolenie w związku z poprawą zeszłorocznego wyniku: „Cóż, to tylko trzy [wyścigi]. Zespół wykonał bardzo dobrą robotę z pit stopami i całą strategią. W zeszłym roku zdecydowanie mieliśmy problemy, więc miło jest zobaczyć niektóre ulepszenia, które wprowadziliśmy. Dzisiaj, poradziliśmy sobie trochę lepiej niż mogliśmy się spodziewać”.

Zespół wzmocnił swoją 3. pozycję w tabeli konstruktorów, będąc na 11. pozycji przed teamem Ferrari. Po wyścigu szef McLarena Andreas Seidl zaznaczył, że umocnienie pozycji jest motywujące oraz, jak ważne jest dalszy rozwój: „Ten wynik umocnił naszą pozycję na trzeciej pozycji w klasyfikacji konstruktorów, co jest bardzo obiecujące. Ważne jest, abyśmy nadal rozwijali samochód i osiągali dobre wyniki w ciągu kilku następnych wyścigów”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league