Alonso: Zrobiliśmy w ten weekend duży krok naprzód

Fernando Alonso zajął w wyścigu o Grand Prix Portugalii ósme miejsce, dojeżdżając do mety za Estebanem Oconem, a zespół Alpine po raz drugi w tym sezonie zdobył podwójne punkty. Hiszpan był zaskoczony tym jak dobrze prowadził się jego samochód w porównaniu do wyścigu na torze Imola.

Zespół Alpine nie miał dobrego tempa w trakcie wyścigów w Bahrajnie i na Imoli, ale podczas weekendu na torze Portimão zarówno Fernando Alonso jak i Esteban Ocon od pierwszego treningu prezentowali bardzo konkurencyjne tempo. Hiszpan zajął w drugim treningu piątą lokatę, ale kwalifikacje nie poszły po jego myśli i musiał wystartować do wyścigu dopiero z trzynastego pola. Słabe kwalifikacje nie przeszkodziły Alonso w pokazaniu potencjału w trakcie wyścigu i 39-latek dojechał ostatecznie do mety na ósmej pozycji, bezpośrednio za Estebanem Oconem.

"Walczyliśmy w trakcie wyścigu z jednym Ferrari i McLarenem, co było dla nas nie do pomyślenia w trakcie weekendu w Bahrajnie i na Imoli" - powiedział Alonso. "Myślę, że udało nam się zrobić spory krok do przodu jeśli chodzi o osiągi samochodu. W ten weekend było dużo lepiej, czułem się konkurencyjny od samego początku weekendu. Tajemnicą pozostaje moja dyspozycja w trakcie kwalifikacji, nie czułem się komfortowo w trakcie sesji zajmując odległą lokatę, co zagroziło moim szansom w trakcie wyścigu. Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z weekendu i muszę przyznać, że to była dla nas bardzo udana niedziela".

Hiszpan uważa, że teraz najważniejsze jest, by znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego kwalifikacje w jego wykonaniu były tak problematyczne.

"Kolejne dwa tory w kalendarzu nie należą do najłatwiejszych jeśli chodzi o wyprzedzanie, więc kwalifikacje będą bardzo ważne. Chodzi o to, żeby samochód był konkurencyjny w każdych warunkach, bez względu na to czy mocno wieje, czy zmienia się przyczepność. Muszę być przygotowany na każdą ewentualność i szybko zrozumieć jak wykorzystać w takiej sytuacji pełen potencjał samochodu"

Ósme miejsce, które udało się wywalczyć Alonso w trakcie wyścigu o Grand Prix Portugalii było dla niego najlepszym wynikiem od czasu powrotu do Formuły 1 po dwóch latach przerwy.

Źródło: motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league