Leclerc: Wszystko poszło perfekcyjnie

Charles Leclerc utrzymał czwartą pozycję w Grand Prix Hiszpanii, którą wywalczył w sobotnich kwalifikacjach. Kierowca Ferrari był bardzo zadowolony ze swojego niedzielnego występu na torze Catalunya.

Tuż po starcie wyścigu Leclerc wykonał bardzo widowiskowy manewr, wyprzedzając po zewnętrznej Valtteriego Bottasa w zakręci nr 3 i przez sporą cześć wyścigu utrzymywał za sobą Fina. „To był bardzo dobry wyścig. Miałem dobry start, potem pojechałem po zewnętrznej w zakręcie nr 3 i udało się wyprzedzić [Bottasa]” – powiedział Leclerc.

„Od tego momentu mieliśmy bardzo konkurencyjny wyścig. Nasze tempo było mocne, zarówno na miękkich, jak i pośrednich oponach. Mimo to P4 było najlepszym, co mogliśmy osiągnąć. Bardzo się cieszę, bo z kokpitu czuć było, jak dobrze wykonuje swoją robotę”.

Monakijczyk chwalił też zespół, który wykonał dobre pit stopy, odpowiednio dobrał strategię i przygotował samochód: „Jako zespół wykonaliśmy naprawdę dobrą robotę, wszystko poszło idealnie. Widzimy, że poczyniliśmy duże postępy w porównaniu z rokiem ubiegłym i jest to zasługa wszystkich, którzy tak ciężko pracowali w naszej fabryce w Maranello”.

Leclerc tym samym nie może się doczekać domowego Grand Prix, które na papierze powinno pasować tegorocznemu modelowi Ferrari - SF21. „Byliśmy dość mocni w trzecim sektorze, który jest bardzo techniczny. Miejmy nadzieję, że to pozytywny znak przed Monako. Od początku sezonu wydajemy się być silni w wolnych zakrętach, więc trzymam kciuki, żeby tak zostało. Naprawdę nie mogę się doczekać mojego domowego wyścigu. Widok fanów na trybunach będzie niesamowity i mam nadzieję, że będę tam równie konkurencyjny”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league