Peréz: Czuję się coraz pewniej w samochodzie

Sergio Peréz zajął piątą pozycję na mecie wyścigu o Grand Prix Hiszpanii. Meksykanin tym samym awansował o trzy pozycje w stosunku do miejsca, z którego startował, a kulminacyjnym momentem jego rywalizacji była walka z Danielem Ricciardo.

„To nie jest łatwy tor do wyprzedzenia, a wyścig był trudny” – powiedział Checo. „Mieliśmy dobre pierwsze okrążenie i nadrobiliśmy kilka pozycji, ale pokonanie Daniela zajęło mi sporo czasu. McLaren był niesamowicie szybki na prostych, więc naprawdę ciężko było wykonać manewr, ale sprawiliśmy, że udało się to po zewnętrznej w zakręcie nr 1. Wiedziałem, co muszę zrobić, cisnąłem mocno żeby się udało i to wyszło, ale później nie zostało za dużo z opon, więc było ciężko”.

Peréz od początku sezonu ma wahania formy. Często przeplata dobre momenty niewymuszonymi błędami. Podczas ostatniego weekendu przeciętne kwalifikacje udało się nieco przykryć dobrym wynikiem w wyścigu, co zdaniem kierowcy Red Bulla, świadczy o jego, co raz lepszym wyczuciu modelu RB16B: „Czuję się coraz bardziej pewnie w samochodzie i za każdym razem, gdy docieram do końca weekendu, myślę - chciałbym, żeby weekend dopiero się zaczął”.

„Poza tym każdy tor jest inny, więc to, czego się tutaj [w Barcelonie] nauczyłem, będzie inne od tego, czego będę potrzebował w Monako, ale najważniejsze jest to, że czuję się bardziej pewnie i mam nadzieję, że wkrótce będę mógł dać z siebie 100%. Jestem podekscytowany Monako, zwłaszcza tym samochodem, ponieważ historycznie [Red Bull] był tam zwykle konkurencyjny i myślę, że mamy szansę na wygraną ”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji Red Bull Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league