Brawn: Ferrari wkrótce dołączy do Mercedesa i Red Bulla

Dyrektor zarządzający Formuły 1 Ross Brawn nie ma wątpliwości, że niedługo do walki z Mercedesem i Red Bullem dołączy Ferrari. Brytyjczyk, jako argument wskazuje spory postęp w tegorocznej konstrukcji SF21, w stosunku do poprzednika – modelu SF1000.

Brawn, który przez wiele lat piastował stanowisko dyrektora technicznego zespołu z Maranello, podkreśla, że w krótkim czasie z mizernej ubiegłorocznej konstrukcji, udało się Ferrari wypracować spory progres. „SF21 to znacznie lepszy samochód, niż ten z zeszłego roku. Pukanie do drzwi Red Bulla i Mercedesa nie zajmie dużo czasu” – powiedział Brawn.

Znaczącą rolę w poprawie osiągów Ferrari Brawn dostrzega w Leclercu, który jako jedyny z dwójki obecnych kierowców ścigał się modelem SF1000. „Leclerc kontynuuje udoskonalanie Ferrari. Biorąc pod uwagę wszystko, co się dzieje, łatwo jest przeoczyć niektóre rzeczy, ale Leclerc wyciąga 100% z samochodu. Nie ma wątpliwości, że SF21 jest znacznie lepszą konstrukcją, niż zeszłoroczny [model], a Leclerc za każdym razem wyciąga coraz więcej i więcej, jest tak za każdym razem, gdy wsiada do samochodu”.

Dyrektor zarządzający Formuły 1 nie twierdzi, że podczas kilku następnych wyścigów zobaczymy Ferrari wymieniające się pozycjami z czołówką, ale patrząc przez pryzmat progresu zespołu z Maranello, jest bardzo prawdopodobne, że dojdzie do tego szybciej, niż później: „Ferrari nie zajmie dużo czasu, by zapukać do drzwi pierwszej dwójki. Jest to dość niezwykłe, biorąc pod uwagę miejsce, w którym zakończyli rok 2020. Zespół działa na bardzo wysokim poziomie i ma pakiet, który udowodnił, że jest szybki na różnych obiektach. Na torze samochód wygląda dobrze i nie ma się wrażenia, że ​​nie zasługuje na to, aby być w tym miejscu, gdzie jest”.

Innym czynnikiem, wpływającym na rozwój zespołu Ferrari jest pojawienie się Carlosa Sainza Jr, który w latach spędzonych w McLarenie udowodnił, że potrafi efektywnie pracować z zespołem i dzięki temu notować progres w osiągach: „Między Charlesem, a Carlosem jest dobra chemia i nie sądzę, aby można było nie doceniać korzyści z tego płynących. Współpraca i pewność tych dwóch kierowców pomaga im pchać zespół do przodu. Nie ma wątpliwości, że jeśli będą mieli do dyspozycji odpowiedni samochód, obaj zaczną wygrywać”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league