Hamilton: Verstappen wie, że jeszcze sporo musi udowodnić

Lewis Hamilton powiedział, że wykonał do tej pory wszystko, co trzeba, aby uniknąć kolizji z Maxem Verstappenem, który przymierza się do wywalczenia pierwszego tytułu mistrza świata Formuły 1. Brytyjczyk dodał jednak, że jego zdaniem kierowca Red Bulla wie, że jeszcze wiele musi pokazać na torze.

W tym sezonie głównym punktem do tej pory była walka Hamilton-Verstappen, która miała miejsce podczas każdego wyścigu. Jak na razie do delikatnego kontaktu między nimi doszła na torze Imola w pierwszym zakręcie na początku zmagań, lecz Hamilton nie wykluczył, że w pozostałej części sezonu może dojść do większej kolizji.

„Myślę, że do tej pory wykonałem dobrą pracę, aby uniknąć wszystkich incydentów, ale mamy jeszcze 19 [wyścigów] do końca i może dojść do bliskiego kontaktu – miejmy nadzieję, że nie” – powiedział Hamilton. „Dobrą rzeczą jest to, że między nami panuje dobra równowaga i okazujemy sobie szacunek”.

„Myślę, że być może [Max] wie, że ma wiele do udowodnienia. Niekoniecznie znajduję się w tej samej sytuacji, ponieważ moje podejście polega na długoterminowości, to maraton, a nie sprint, a to jest powód, dla którego mam takie a nie inne statystyki. Pozostanę przy tym i zrobię wszystko, aby uniknąć kontaktu”.

Po raz ostatni Formuła 1 ścigała się w Monako w 2019 roku, kiedy to również miała miejsce potyczka między Hamiltonem a Verstappenem. Wówczas Holender próbował wyprzedzić kierowcę Mercedesa na hamowaniu do szykany po wyjeździe z tunelu. Doszło między nimi do kontaktu, lecz finalnie Hamilton był w stanie utrzymać rywala za swoimi plecami. Siedmiokrotny mistrz świata spodziewa się jednak, że Red Bull ponownie będzie mocny na ulicach księstwa.

„Dwa lata temu Red Bull był niesamowicie blisko. To zupełnie inny samochód. Red Bull będzie naprawdę bardzo trudnym rywalem do pokonania w ten weekend. Na tym torze zawsze byli mocni, a biorąc pod uwagę, jak niewielka jest różnica między nami, można sobie wyobrazić, że w ten weekend mogą być przed nami. Zrobimy jednak wszystko, co w naszej mocy, aby sprawić, że będzie inaczej”.

Po czterech wyścigach tegorocznego sezonu Formuły 1 Hamilton ma 14-punktową przewagę nad Verstappenem dzięki trzem zwycięstwom.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze