Sainz: Możemy być zagrożeniem dla czołówki

Carlos Sainz Jr po owocnych dla siebie czwartkowych treningach jest przekonany, że tempo, jakim dysponuje Ferrari na ulicach Księstwa Monako, może wystarczyć, aby zagrozić Mercedesowi i Red Bullowi w walce o najwyższe lokaty podczas niedzielnego Grand Prix.

Hiszpan podczas dwóch treningów na ulicach Monako, dwukrotnie plasował się na drugim miejscu w tabeli z czasami. Do tych wyników z pewnością przyczyniła się charakterystyka modelu SF21, która bardzo dobrze spisuje się w wolnych i krętych obszarach torów.

Sainz uważa, że dobre tempo może spowodować to, że Ferrari włączy się do walki o czołowe pozycje, ale jednocześnie wstrzymuje się z ostateczną decyzją ze względu na to, że przez cały piątek zespoły będą miały mnóstwo czasu, aby wydobyć ze swoich samochodów znacznie więcej: „Zdecydowanie jesteśmy bliscy stania się prawdziwym zagrożeniem [dla czołówki]” – powiedział kierowca Ferrari. „Myślę, że musimy poczekać do FP3, aby być pewniejszymi [w kalkulacjach], ponieważ tutaj wiele się zmienia od czwartku do soboty. Niektórzy kierowcy są trochę z tyłu w czwartek, tylko dlatego, że chcą się wyluzować, a potem nagle w sobotę – jak zawsze robi to Lewis – są bardzo szybcy”.

„Zobaczymy. Mimo wszystko miło jest widzieć, że jesteśmy bliżej początku stawki, cieszymy się tym, że jesteśmy z przodu. To zachęcające dla zespołu i są pewne pozytywne oznaki, że samochód na zakrętach nie jest tak zły”.

Hiszpan zaznaczył też, że musiał wpasować się do modelu SF21 podczas pierwszych minut treningów, ze względu na to, że jego odczucia z jazdy samochodem McLarena w Monako były kompletnie inne: „Byłem przyzwyczajony do innego samochodu, kiedy ostatnio byłem w Monako miałem zupełnie inny balans. Teraz, kiedy przyjechałem tutaj, balans, do którego Ferrari stara się tu wpasować, jest zupełnie inny i musiałem ponownie się przyzwyczaić, uzyskać punkt odniesienia, nieco zmienić styl jazdy i stopniowo budować pewność siebie”.

„Ale najważniejsze było to, że za każdym razem, gdy przejeżdżałem przez prostą start/meta, zawsze widziałem siebie walczącego na pierwszych trzech pozycjach”.

Źródło: motorsportweek.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze