Leclerc: Wciąż mamy miejsce na poprawę

Charles Leclerc niespodziewanie zajął pierwsze miejsce w drugim treningu przed Grand Prix Monako. Monakijczyk przyznał również, że w jego Ferrari jest jeszcze potencjał do uwolnienia.

Po pierwszym, pechowym treningu, w którym ze względu na problemy ze skrzynią biegów Leclerc przejechał zaledwie cztery okrążenia, w drugim kierowca Ferrari popisał się najlepszym czasem: „Byłem dość zaskoczony, że tak się skończyło, ponieważ szczególnie tutaj ważne jest, aby przejechać jak najwięcej okrążeń, a biorąc pod uwagę problemy, które mieliśmy w FP1, przejechałem tylko cztery okrążenia” - powiedział Leclerc. „Ale czułem się całkiem swobodnie w bolidzie podczas FP2 i udało mi się przejechać to okrążenie”.

Monakijczyk zapytany o to, czy miał okazję zapoznać się z danymi Sainza, po tym jak musiał odpuścić większość pierwszego treningu odpowiedział: „Szczerze mówiąc, po stronie kierowcy prawie niemożliwe jest znalezienie odniesienia do tego, co robi [partner zespołowy], ponieważ ostatecznie ja nie miałem własnego”.

„W zasadzie chodziło o to, aby wejść czysto w FP2, nie spieszyć się, dać sobie czas na znalezienie prędkości i znalezienie własnego punktu odniesienia. Po pierwszych przejazdach mogłem się trochę porównać z Carlosem, aby zobaczyć, czego mi brakuje i zrobiłem to na koniec FP2”.

Kierowca Ferrari czuje pewien komfort związany z dobrym tempem modelu SF21, ale przestrzega przed nadmiernym optymizmem i rzuca światło na dwie czołowe ekipy: „Jest jeszcze trochę marginesu na poprawę, ale z drugiej strony jestem pewien, że Mercedes i Red Bull mają większy margines niż my, więc nie powinniśmy dać się zbytnio ponieść emocjom. Będziemy mieli jeden dzień więcej na ciężką pracę i zobaczmy, gdzie skończymy.

„Poczekajmy do soboty. Na razie wygląda to dobrze, ale trochę zbyt dobrze, żeby w to uwierzyć, więc poczekajmy i zobaczmy. W sobotę będziemy dokładnie wiedzieć, gdzie jesteśmy w kwalifikacjach, a stamtąd wyruszymy na wyścig ”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1