Norris: Czułem się komfortowo od pierwszego treningu

Lando Norris wywalczył piąte pole startowe do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Monako i był jedynym kierowcą zespołu McLaren, który walczył w ostatnim, trzecim segmencie kwalifikacji.

Brytyjczyk, który w ten weekend podpisał długoletnią umowę z zespołem z Woking, był bardzo szczęśliwy z faktu, że udało mu się ukończył rywalizację na piątej pozycji. Mniej szczęścia miał jego partner z zespołu Daniel Ricciardo, który nie awansował do Q3.

„Jestem bardzo szczęśliwy” – powiedział Norris. „Nie sądziłem, że będziemy na piątym miejscu. Samochód był dobry przez cały weekend. Czułem się komfortowo od pierwszego treningu. Byłem bardzo zadowolony z mojego okrążenia. Złożyłem wszystko razem, poskładałem wszystkie zakręty na tym okrążeniu, z czego jestem bardzo szczęśliwy, szczególnie po ostatnich tygodniach. Fajnie było zebrać te kwalifikacje w całość. Być tylko dwie dziesiąte za pole position, to dla nas dobre osiągnięcie”.

Pomimo dobrego wyniku, Norris był zaskoczony tym, że są tak wysoko w klasyfikacji.

„Ten tor jest zupełnie inny. Nie sądziliśmy, że będziemy tak silni. Udowodniliśmy sami sobie, że się mylimy. Piąte miejsce to dla nas dobry wynik. Okrążenie było świetne i podjęliśmy wiele słusznych decyzji”.

Jak dodał Brytyjczyk, nadal jest sporo do zrobienia, a przede wszystkim, jeżeli chodzi o zrozumienie auta.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league