Sainz: To bardzo frustrujący dzień dla mnie

Carlos Sainz Jr nie krył rozczarowania wynikiem sobotnich kwalifikacji do Grand Prix Monako, po tym, jak niedane mu było ukończyć ostatniego pomiarowego okrążenia. Hiszpan ostatecznie uzyskał czwarty wynik podczas czasówki.

Kiedy kierowca Ferrari był w trakcie swojego ostatniego pomiarowego okrążenia, sesja kwalifikacyjna została przerwana z powodu kraksy Leclerca i nie została już wznowiona: „Dzisiejszy dzień był dla mnie bardzo frustrujący” – powiedział Sainz po kwalifikacjach. „Jechałem dobrze przez cały weekend i byłem bardzo mocny w kwalifikacjach. Czułem się pewnie w samochodzie i miałem bardzo mocne tempo. Niestety, moja ostatnia próba była nieco zagrożona z powodu ruchu na torze, ale i tak wtedy nie miałem szansy ukończyć okrążenia ze względu na czerwoną flagę”.

Sainz był również zawiedzony faktem, że miał niepowtarzalną okazją na wywalczenie pierwszego w karierze pole position i to na legendarnym torze w Monako: „To była tak naprawdę moja pierwsza okazja na wywalczenie na pole position i to w dodatku w Monako. Ustawienie się na P4 jest naprawdę frustrujące. Nie jestem szczęśliwy”.

„Jutro będzie ciężko wyprzedzać, ale dam z siebie wszystko i postaram się zmaksymalizować nasze szanse. Brawa dla zespołu, który dał nam mocny samochód do dzisiejszej walki”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league