Pérez: To był wspaniały dzień

Sergio Pérez kolejny raz udowodnił, że świetnie czuje się w tempie wyścigowym. Meksykanin, który do Grand Prix Monako ruszał z dziewiątego pola, wyścig ukończył na znakomitym czwartym miejscu.

Według kierowcy Red Bull Racing, kluczem do uzyskania wspomnianego rezultatu było zarządzanie oponami i strategia zespołu: „To wspaniały dzień dla zespołu i bardzo się cieszę z Maxa, wykonał mega robotę i teraz prowadzimy w obu klasyfikacjach” – powiedział Pérez.

„Zespół wykonał fantastyczną robotę w zakresie strategii, a komunikacja przez cały wyścig była doskonała. Oszczędzaliśmy opony i korzystaliśmy z nich wtedy, kiedy tego potrzebowaliśmy. To było kluczowe. Zrobiliśmy dwa lub trzy okrążenia kwalifikacyjne, aby przeskoczyć sznur samochodów i uzyskać czwarte miejsce”.

Pod koniec wyścigu Meksykanin w szybkim tempie zbliżał się do zajmującego trzecią pozycję Lando Norrisa, ale charakterystyka toru Monako uniemożliwiła Checo podjęcie próby walki o najniższy stopień podium: „Zbliżałem się do Lando, ale on miał dobre opony i nigdy tak naprawdę nie miałem okazji [na zaatakowanie]”.

Ostatecznie Pérez może być zadowolony ze sporej zdobyczy punktowej, dzięki której jego zespół wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej konstruktorów: „Myślałem o długiej grze [na torze] i zdobyciu punktów, które są ważne dla zespołu. Samochody szczególnie tutaj wydają się bardzo szerokie, ale tak właśnie jest. Udało nam się zminimalizować straty z soboty i myślę, że kiedy będę bardziej komfortowo czuł się w bolidzie w kwalifikacjach, będziemy poważnej rywalizować i walczyć o zwycięstwa, ponieważ jestem szczęśliwy praktycznie w każdą niedzielę”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Red Bull Racing

 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league