Horner: Mając takie przednie skrzydło, na miejscu Toto trzymałbym gębę na kłódkę

Po drugiej sesji treningowej Formuły 1 w Azerbejdżanie Toto Wolff odmówił wszelkich wywiadów, by udać się na spotkanie ze swoimi inżynierami. O napiętej sytuacji pomiędzy zespołami Mercedesa i Red Bulla nie bał się mówić szef tego drugiego Christian Horner. W drugim treningu kierowcy czerwonych byków zajęli dwa pierwsze miejsca, a Mercedes odpowiednio jedenaste i szesnaste miejsce. Taka sytuacja rozzłościła Wolffa.

„Przede wszystkim skupiamy się na sobie” – powiedział od razu Christian Horner. „To była czysta sesja, prawdopodobnie najmocniejsza sesja w tym roku i w sezonie do tej pory. To zachęcające. Długie przejazdy Lewisa nie wyglądają tak źle. Tempo jest w długich przejazdach, ale jest kilka zakrętów, w których wydają się mieć problemy”.

„Oczywiście było dużo hałasu, który Mercedes robił wokół tylnego skrzydła, a najważniejsze jest to, że jeśli samochód jest zgodny z przepisami, przechodzi test, to jest legalny”.

Horner skomentował również fakt, że przednie skrzydło Mercedesa również się wygina w czasie jazdy: „Wygląda to gorzej niż u nas. Bardziej interesuje mnie przód samochodów niż ich tył. Myślę, że gdybym był Toto i miał takie przednie skrzydło w swoim samochodzie, to trzymałbym gębę na kłódkę. To prawdopodobnie pierwszy raz – od trzech lat – kiedy Mercedes nie jest na czele i wspaniale jest wywierać na nich presję i widzimy, z jaką uwagą przyglądają się wszystkiemu, co robimy w tej chwili. Nagrywają nasze pit-stopy, filmują to i tamto. Są pod presją i myślę, że to jest dobre dla tego sportu. To dobre dla nas i wszystkich zwolenników Formuły 1”.

Red Bulla używa w Baku tylnego skrzydła w specyfikacji, którą miałby podczas Grand Prix Kanady. Jak przyznał Horner, w przypadku protestu ze strony Mercedesa, jego zespół natychmiast złoży swój protest w sprawie legalności przedniego skrzydła u konkurencji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league