Leclerc: Nie spodziewałem się, że będziemy tak konkurencyjni

Charles Leclerc wywalczył swoje dziewiąte w karierze pole position w Formule 1. Podobnie jak dwa tygodnie wcześniej w Monte Carlo, kierowca Ferrari był beneficjentem czerwonej flagi, która uniemożliwiła rywalom poprawić swoje czasy.

„Pomyślałem, że to było gówniane okrążenie” – powiedział Leclerc. „Były dwa lub trzy zakręty, w których popełniłem błędy, ale potem ciągnąłem się za Lewisem w ostatnim sektorze, co trochę mi pomogło. Ogólnie rzecz biorąc myślę, że bylibyśmy w pobliżu pole position nawet bez tego cienia aerodynamicznego, więc to był dobry dzień”.

Monakijczyk nie spodziewał się, że Ferrari będzie konkurencyjne również w Baku: „Nie spodziewałem się, że będziemy tak konkurencyjni jak dzisiaj. Myślę, że jechałem po jeszcze lepszy czas, kiedy pojawiła się czerwona flaga, ale jestem na pole position i jestem szczęśliwy. Mam nadzieję, że wszystko zadziała dobrze w przypadku Carlosa [Sainza Jr] i wszystko jest ok, jeżeli chodzi o zespół”.

Pomimo dobrego wyniku, Monakijczyk uważa, że to Mercedes i Red Bull będą rozgrywać karty w niedzielnym wyścigu: „Samochód wydawał się całkiem w porządku, ale wydaje mi się, że Mercedes i Red Bull mają coś więcej do pokazania w wyścigu niż my. Widzieliśmy to szczególnie podczas drugiego treningu. Będzie trudniej, ponieważ tutaj nie jest tak trudno wyprzedzać jak w Monako”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league