Verstappen: To były głupie kwalifikacje

Max Verstappen z Red Bull Racing nie był zadowolony z przebiegu kwalifikacji do Grand Prix Azerbejdżanu, które ponownie zostały przedwcześnie zakończone z powodu czerwonej flagi, przez co Holender nie miał szansy na poprawę swojego czasu.

Podczas sesji treningowych na torze w Baku zarówno Verstappen, jak i jego zespołowy kolega Sergio Pérez, zaprezentowali solidne tempo, które wskazywało, że Red Bull ma duże szanse na wywalczenie pole position. W Q3 po pierwszej turze okrążeń Verstappen plasował się na trzeciej pozycji, a na prowizorycznym pole position znajdował się Charles Leclerc z Ferrari, zaś z drugim wynikiem zameldował się Lewis Hamilton z Mercedesa, który z kolei w treningach tracił sporo względem liderów.

Szanse Verstappena na poprawę czasu w końcówce czasówki zostały jednak rozmyte po czwartej czerwonej fladze w kwalifikacjach spowodowanej wypadkami Yuki Tsunody oraz Carlosa Sainza Jr w trzecim zakręcie – Tsunoda doznał podsterowności i znalazł się w ścianie, zaś Sainz utracił panowanie nad swoim Ferrari na hamowaniu do tej sekcji z powodu utraty koncentracji.

„Szczerze mówiąc, były to po prostu głupie kwalifikacje. Tak czy inaczej jest jak jest, wciąż mamy trzecie [pole startowe]. Oczywiście mieliśmy dobry samochód i nadrobiliśmy sporo względem trzeciego treningu, wszystko spisywało się dobrze. Takie głupie rzeczy zdarzają się jednak cały czas – to było niefortunne, ale jeździmy po torze ulicznym, więc o to nie jest trudno. Tak jak powiedziałem, nasz samochód jest mocny, więc mam nadzieję, że w wyścigu będziemy mogli zadbać o opony i zdobyć cenne punkty” – powiedział Verstappen.

Holender zdaje sobie jednak sprawę, że w dzisiejszym wyścigu jest jeszcze sporo do ugrania, zwłaszcza, że o incydenty nie będzie trudno, ale jednocześnie liczy na czysty przejazd ze swojej strony.

„Wciąż tu jesteśmy. Oczywiście chciałbym wystartować z nieco wyższej pozycji, ale nadal jest o co grać. Jak widać po kwalifikacjach, dzieje się wiele, więc może w wyścigu tego typu sytuacje mogą się powtórzyć. Miejmy nadzieję na czysty start, a potem zobaczymy”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league