Norris nie zgadza się z nałożoną karą

Lando Norris uważa, że kara cofnięcia o trzy pola na starcie dzisiejszego wyścigu o Grand Prix Azerbejdżanu jest niesprawiedliwa.

Kierowca McLarena został ukarany za to, że nie zjechał natychmiast do alei serwisowej, kiedy pojawiła się czerwona flaga w Q1 po wypadku Antonio Giovinazziego. Zazwyczaj tego typu przewinienie karane jest cofnięciem o pięć pól, jednak sędziowie złagodzili wyrok z powodu bardzo małego czasu na reakcję.

„Jestem rozczarowany” – przyznał Norris. „Nie sądzę, żebym zrobił coś złego. Uważam, że był to najbardziej bezpieczna rzecz do wykonania. Podjęcia decyzja jest zła, a kara niesprawiedliwa”.

„To głupie, ponieważ oczywiście istnieje odpowiedni przepis, ale czasami powinno stosować się złagodzenie w pewnych sytuacjach, kiedy kierowca robi wszystko, co w jego mocy, aby zachować się jak najlepiej. Z tego, co wiedziałem, wjazd do alei serwisowej mógł być zablokowany, a wówczas historia mogła by być inna: Dlaczego zjechałeś do alei? Nie powinieneś był tego robić. To była trudna sytuacja”.

Oprócz kary cofnięcia, na licencję kierowcy McLarena nałożono aż trzy punkty karne, przez co w chwili obecnej ma ich już osiem. Gdy kierowca uzbiera 12 punktów w ciągu okresu rocznego, wówczas zostaje na niego nałożona kara zakazu startu w następnym wyścigu.

„Nie naraziłem nikogo na niebezpieczeństwo. Jeśli już, wybrałem bezpieczniejszą opcję spośród zjeżdżania i nie zjeżdżania do boksów, przez co ta sytuacja jest jeszcze gorsza. Nie zasługuję na trzy punkty karne na swojej licencji za to. Nie zrobiłem nic niebezpiecznego”.

Z powodu kary, Norris wystartuje do dzisiejszego wyścigu o Grand Prix Azerbejdżanu z dziewiątego pola. Na karze Brytyjczyka skorzystali Sergio Pérez z Red Bull Racing, Yuki Tsunoda z AlphaTauri oraz Fernando Alonso z Alpine, którzy przystąpią do rywalizacji w Baku odpowiednio z szóstej, siódmej i ósmej pozycji.

Źródło: bbc.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league