Pérez: Jestem bardzo szczęśliwy

Dzięki genialnej strategii Red Bulla oraz pechowi rywali, Sergio Pérez odniósł swoje drugie zwycięstwo w Formule 1. Meksykanin wygrał Grand Prix Azerbejdżanu i tym samym awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców.

Od początku rywalizacji Pérez utrzymywał tempo rywali przed sobą, a dzięki szybkiemu i sprawnemu pit stopowi wyjechał przed Lewisem Hamiltonem, który w początkowej fazie wyścigu był na prowadzeniu. Po tym jak z rywalizacji odpadł Max Verstappen, Perez musiał stawić czoła nie tylko restartowi, ale również obawiać się Brytyjczyka, który startował z drugiego miejsca.

Kiedy nastąpił restart, kierowca Mercedesa wysunął się na prowadzenie, ale tylko na chwilę, ponieważ popełnił błąd i wyjechał zbyt szeroko w pierwszym zakręcie, przez co spadł na ostatnie miejsce, a Meksykanin nie miał już nic do stracenia jak tylko jechać przed siebie i dowieźć zwycięstwo do mety.

„Jestem bardzo szczęśliwy z dzisiejszego dnia” – powiedział. „Normalnie, Baku zawsze jest dość szalone. Przede wszystkim muszę powiedzieć, że Max przejechał niesamowity wyścig i naprawdę zasłużył na zwycięstwo i byłoby to niewiarygodne, aby zdobyć ten dublet dla zespołu, ale w końcu jest to dla nas fantastyczny dzień”.

Po ukończeniu wyścigu, Meksykanin został poproszony o zatrzymanie swojego samochodu, a powodem był spadek ciśnieia hydraulicznego, który wystąpił na ostatnich okrążeniach: „Byliśmy bardzo bliscy wycofania samochodu z wyścigu, ale na szczęście udało nam się ukończyć wyścig. Do samego końca było dość ciężko”.

Pérez czuł presję, którą wywierał na niego Hamilton: „Od początku czułem presję z jego strony, a potem po wznowieniu. Miał dobry start, a ja próbowałem hamować najpóźniej jak tylko się da, on też. Jestem z siebie zadowolony jak i z zespołu”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league