Najlepszy wynik Alonso od czasu powrotu do F1

Fernando Alonso z zespołu Alpine zdobył szóste miejsce podczas szalonego Grand Prix Azerbejdżanu na torze w Baku. To najwyższa lokata od czasu powrotu Hiszpana do Formuły 1.

Jak przyznał Hiszpan, razem z zespołem opracowano dobrą strategię, która miała na celu nie tylko zyskanie przewagi, ale również podcięcie kilku przeciwników: „Cieszę się z zespołu i że zdobyliśmy kilka dobrych punktów w ten weekend. Czułem, że zasłużyliśmy na to po trudnym weekendzie. Ostatnie okrążenia były świetnią zabawą. Próbowaliśmy atakować i być agresywnym, aby odzyskać kilka pozycji. Weekend był dla nas dość solidny, ale zabrakło nam trochę tempa podczas wyścigu. Musimy to przeanalizować, ale jestem zadowolony z tego dnia i postaramy się przenieść to do Francji”.

Hiszpan miał bardzo dobry restart wyścigu i po pierwszym zakręcie awansował o dwie pozycje: „Mieliśmy dobre tempo na ten wyścig złożony z dwóch okrążeń. To było fajne. To było bardzo ekscytujące stoczyć te kilka walk. Wszyscy byli agresywni, wiedząc, że to tylko dwa okrążenia i nie trzeba dbać o opony. To był solidny weekend w Baku, a zajęcie dziesiątego miejsca byłoby zbyt małą nagrodą dla zespołu”.

Dzięki ukończeniu wyścigu na szóstej pozycji, kierowca Alpine awansował na jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców: „Mieliśmy szczęście w końcówce i to wykorzystaliśmy”.

Dwukrotny mistrz świata startował do niedzielnego wyścigu z dziesiątej pozycji.

Źródło: alpinecars.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league