Bottas po zamianie podwozia z Hamiltonem: Teraz mogę ufać samochodowi

Valtteri Bottas oraz Lewis Hamilton dokonali zamiany podwozia w swoich samochodach przed Grand Prix Francji, a po piątkowych treningach to Fin wydawał się czuć bardziej komfortowo w swoim Mercedesie. Jak stwierdził, planowana zmiana dokonała cuda w podbudowaniu jego pewności siebie.

Bottas uzyskał najlepszy czas w pierwszym treningu, w którym pokonał Hamiltona o 0,335 sekundy, zaś w popołudniowej sesji był drugi, ulegając jedynie Maxowi Verstappenowi z Red Bull Racing, który wykonał przejazd na miękkich oponach w porównaniu z pośrednią mieszanką u Fina – choć nawet tu przewaga Holendra wyniosła zaledwie 0,008 sek. Dodatkowo, Hamilton narzekał przez zespołowe radio, że z samochodem coś jest nie tak.

Po słabym występie w Grand Prix Azerbejdżanu, w którym zajął dopiero 12. miejsce, Fin stwierdził, że samochód nie prowadzi się tak, jak powinien, a piątkowe treningi w Le Castellet po zmianie podwozia zdają się w pewien sposób potwierdzać tę teorię.

„Trudno powiedzieć, czy to podwozie, czy warunki na torze, ale na pewno odczucie z jazdy jest o wiele lepsze niż dwa tygodnie temu” – powiedział Bottas. „Byłem w stanie poczuć, że zaczęliśmy weekend z mocnym akcentem, wszystko było całkiem w porządku, czułem się komfortowo, a tempo samochodu do tej pory było szybkie. To zupełnie inny tor [w stosunku do Baku]. Balans samochodu jest jednak dobry, opony spisują się nieźle. Czuję się pewnie w aucie, mogę mu ufać i to jest największa różnica”.

Fin spodziewa się jednak zaciętej walki z Red Bullem, który w ostatnich wyścigach pokazał się z bardzo dobrej strony i jest liderem klasyfikacji konstruktorów.

„Myślę, że będzie blisko. Spodziewamy się, że będą silni, ale na razie wygląda na to, że walka [w czołówce] zamknie się między nami a Red Bullem. To jest jednak zupełnie inny tor niż Baku i Monako, więc zobaczymy jutro – jestem pewien, że mają dużo więcej do pokazania, podobnie jak my”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league