Pérez: Jeszcze trzy okrążenia i wyprzedziłbym Lewisa

Sergio Pérez po raz drugi w barwach Red Bulla ukończył wyścig na podium. Mimo zajęcia trzeciego miejsca w Grand Prix Francji Meksykanin uważa, że miał wystarczająco dużo tempa, aby podjąć walkę z Hamiltonem o drugie miejsce.

Początek wyścigu na Paul Ricard był dla Pérez dość przeciętny. Po kilku okrążeniach zarysowała się wyraźna przewaga trzech liderujących kierowców (Verstappen, Hamilton, Bottas) nad Checo. Wynikało to głównie ze strategii, która zakładała maksymalne przeciągnięcie zjazdu do boksu kierowcy z Guadalajahary i wywieranie presji w końcówce wyścigu na kierowcach Mercedesa: „Zespół wykonał fantastyczną robotę ze świetną strategią i wykonując właściwe wybory we właściwym czasie, co było dobre dla wszystkich tutaj [na torze] i w fabryce” – powiedział Meksykanin.  

„To świetny wynik dla wszystkich i jestem z tego zadowolony. Z mojej strony ten weekend nie był tak dobry, jak się zakładałem, ponieważ jako kierowcy chcemy tylko wygrywać, więc po prostu muszę ciężko pracować, kontynuować poprawę i osiągać lepsze wyniki dzięki wspaniałemu samochodowi, który dostałem”.

Kierowca Red Bulla czuł niedosyt uważając, że mógł nawet podjąć walkę o podwójne zwycięstwo dla swojego zespołu: „Powrót do podium to solidne punkty, ale potrzebowałem prawdopodobnie jeszcze trzech okrążeń, aby wyprzedzić Lewisa na finiszu i zdobyć podwójną wygraną dla zespołu, więc będziemy dalej naciskać, aby zrobić to w naszym domowym wyścigu w Austrii”.

Po siódmym występie w barwach zespołu z Milton Keynes Pérez oczekuje, że nadchodząca podwójna runda na torze Red Bull Ring będzie dla niego świetną okazją do jeszcze lepszego zaadaptowania się do samochodu RB16B: „Myślę, że dla mnie to bardzo dobra sytuacja, kiedy dwa wyścigi będą rozgrywane w Spielbergu, ponieważ pierwszy wyścig da mi znacznie więcej zrozumienia tego, jak samochód się tam sprawuje, a w rezultacie będę miał lepszą bazę na drugi wyścig. Mam nadzieję, że możemy walczyć tam o kolejne zwycięstwo i kontynuować tę dynamikę”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Red Bull Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league