Alonso: W kwalifikacjach wycisnąłem z samochodu 100%

Fernando Alonso z zespołu Alpine zajął dziewiąte miejsce w trakcie kwalifikacji do Grand Prix Styrii na torze Red Bull Ring. Hiszpan po karze dla Yukiego Tsunody awansował na ósme miejsce i był bardzo zadowolony ze swojego występu w trakcie kwalifikacji.

Fernando Alonso zaprezentował się z bardzo dobrej strony w trakcie dzisiejszej sesji kwalifikacyjnej. Kierowca Alpine awansował do trzeciej części czasówki i zdecydowanie pokonał swojego zespołowego kolegę Estebana Ocona, który odpadł w Q1. Radość Hiszpana po kwalifikacjach można było usłyszeć zaraz po sesji, kiedy rozmawiał ze swoim inżynierem wyścigowym. Po sesji Alonso powiedział "Bardzo dobrze się bawiłem w trakcie całych kwalifikacji. Za każdym razem, kiedy przekraczałem linię mety czułem się naprawdę dobrze, a samochód pracował tak jak powinien. Udało nam się zdobyć dobrą pozycję startową przed jutrzejszym wyścigiem i postaram się zdobyć punkty".

Hiszpan dodał również, że jest już bardzo blisko swojej szczytowej formy, choć z każdym wyścigiem uczy się czegoś nowego.

"Każde kolejne okrążenie pozwala nauczyć się czegoś nowego, o samochodzie, o tym jak poprawić ustawienia i znaleźć odpowiednią linię jazdy. Od Baku radzimy sobie dużo lepiej i każdy kolejny weekend pozwala nam napierać do przodu zmierzając w odpowiednim kierunku. W piątek mówiłem, że chciałbym wyścigu na suchym torze. Nie lubię, gdy pierwsze okrążenie w mokrych warunkach rozpoczyna się zaraz po starcie wyścigu, kiedy nie mamy żadnego rozeznania w tym jak zachowa się samochód, tak jak miało to miejsce na Imoli. Jeśli nadejdzie deszcz, będziemy musieli szybko zareagować".

To drugie z rzędu zwycięstwo Fernando Alonso nad Estebanem Oconem w kwalifikacjach. Aktualnie bilans kwalifikacyjny pomiędzy kierowcami Alpine wynosi 4:4.

Źródło: speedweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league