Russell: Nie wiem co myśleć, nie wiem co powiedzieć

George Russell miał ogromną szansę na zdobycie punktów podczas Grand Prix Styrii Formuły 1 na torze Red Bull Ring. Brytyjczyk jechał na ósmej pozycji, kiedy okazało się, że samochód nie jest w pełni sprawny.

Kierowca Williamsa - po karze dla Tsunody - startował z 10. miejsca i kiedy był na ósmej pozycji, jechał tuż za Fernando Alonso, od którego był szybszy. Wtedy okazało się, że są problemy z samochodem, a podczas pierwszego i drugiego wymuszonego pit stopu mechanicy uzupełniali ciśnienie w układzie pneumatycznym. Problemy okazały się większe niż się spodziewano i Russell został wycofany z wyścigu na 39. okrążeniu.

„Wielka szkoda” – powiedział Russell w rozmowie z holenderską telewizją Ziggo Sport. „Ściganie nigdy nie jest łatwe. To nigdy nie jest... uczciwe to nie jest właściwe słowo. Trzeba mieć własne szczęście, a dzisiaj coś poszło nie tak. Jeśli chodzi o nas, nie jesteśmy stale w tej sytuacji, ale zakończenie było typowe. Szczerze mówiąc nie wiem co myśleć, nie wiem co powiedzieć”.

„To wielka szkoda dla wszystkich w zespole. Tak ciężko na to pracowali i czekali na to od długiego czasu. Dzisiaj można było wywalczyć sporo punktów. Nie tylko podniosłyby morale, ale gdybym ukończył na ósmym lub siódmym miejscu - myślę, że siódme miejsce było prawdopodobne, ponieważ byłem szybszy niż Alonso - cztery lub sześć punktów w klasyfikacji konstruktorów byłoby ogromne dla nas”.

„To był problem techniczny i miało coś wspólnego z ciśnieniem pneumatycznym” - dodał na koniec Brytyjczyk.

Jak na razie jedynym punktowanym wyścigiem Russella w Formule 1 jest Grand Prix Sakhiru, gdzie jednorazowo w barwach Mercedesa zastąpił Lewisa Hamiltona i ukończył wyścig na dziewiątym miejscu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league