Leclerc: To był mój jeden z najlepszych występów w F1

Charles Leclerc był zadowolony z tempa, jakie prezentował podczas Grand Prix Styrii. Monakijczyk po niefortunnym pierwszym okrążeniu, gdzie spadł na ostatnie miejsce, finalnie dojechał do mety na siódmym miejscu.

Kierowca Ferrari podczas walki z Gaslym po starcie wyścigu, uszkodził przednie skrzydło, a także przebił oponę w samochodzie Francuza, co finalnie doprowadziło do wycofania się zawodnika AlphaTauri z niedzielnej rywalizacji: „Jeśli spojrzymy na pierwsze okrążenie, to był to dla nas niesamowity wyścig. Byliśmy niesamowicie szybcy, ale oczywiście to pierwsze okrążenie wyraźnie nas powstrzymało, aby zrobić coś znacznie lepszego” – powiedział Leclerc. „To była wielka szansa, tempo było wspaniałe. To prawdopodobnie jeden z moich najlepszych występów w F1, poza pierwszym okrążeniem. Ale takie jest życie”.

Zastanawiając się nad incydentem z Gaslym, Leclerc chciał najpierw zobaczyć powtórkę przed wydaniem swojej ostatecznej opinii, ponieważ początkowo uważał, że obaj kierowcy są za to odpowiedzialni: „Szczerze mówiąc, muszę ponownie obejrzeć obrazy z zewnątrz. Nie mam pojęcia, czy Pierre poszedł trochę w lewo, a ja jednocześnie trochę w prawo, myślę, że to trochę wina nas obu, że się dotknęliśmy”.

Mimo kontaktu na pierwszym okrążeniu, Leclerc jest podekscytowany tym, że będzie mógł ponownie wykorzystać tempo wyścigowe Ferrari na Red Bull Ring już w najbliższy weekend: „Tak naprawdę nie mogę się doczekać następnego weekendu. Dzisiejszy dzień był wyjątkowy. Minęło sporo czasu, od kiedy dysponowaliśmy takim tempem wyścigowym".

Źródło: crash.net

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league